Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2018!

23 лютого відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. 

На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств управління.

23022018 k1

З першого питання порядку денного виступив перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, який розповів про основні плани лісовідновлення державних лісогосподарських підприємств на 2018 рік. Він відмітив, що всі держані лісогосподарські підприємства управління склали проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік, які були розглянуті та схвалені лісокультурною радою при Львівському ОУЛМГ.

Загальні обсяги відтворення лісів на 2018 запроектовані на площі 2124,7 га. Зокрема створення лісових культур на площі 991,4 га ( 47 %) та природне відновлення на площі 1133,3 га ( 53 % ). 

Для створення лісових культур 2018 року восени 2017 року проведено підготовку ґрунту на площі 325 га, що становить 33 % від загального обсягу садіння лісових культур.

Ярослав Целень звернув увагу директорів підприємств на залучення місцевих громад, представників громадських організацій, ЗМІ, органів місцевого самоврядування до виконання робіт з лісовідновлення та в реалізації заходів Акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках».

23022018 k2

Підводячи підсумки з даного питання, Анатолій Дейнека зазначив, що лісівники до цього питання мають підійти з професійної точки зору та забезпечити відтворення лісів, та надати суспільству повну інформацію про стан лісовідновлення. Для покращення лісокультурного виробництва голова колегії запропонував провести інвентаризацію наявних об’єктів постійної лісонасіннєвої бази, із залученням фахівців і науковців Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІгірліс. Також було наголошено на якісному проведенні лісокультурних робіт в стислі агротехнічні терміни.

Наступним розглянуто питання про результати роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ у 2017 році. Головний спеціаліст – аудитор Федчишин В.В. повідомив, що проведено аудити діяльності окремих державних підприємств, що входять до сфери управління Львівського ОУЛМГ, а саме: ДП "Дрогобицький лісгосп", ДП "Радехівське ЛМГ", ДП «Сколівський лісгосп», ДП «Львівський ЛСНЦ» щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства.

23022018 k3

На колегії також обговорено питання про міжнародну діяльність Львівського ОУЛМГ та підвідомчих підприємств. У виступі головного спеціаліста відділу лісового господарства Шаваринської Х.В. відмічено, що у 2017 році відбулось знайомство та обмін досвідом лісівників Львівщини з досвідом лісорозсадницького виробництва Польщі та Латвійської Республіки. Зокрема, відповідно до Програми співробітництва Україна-Латвія в галузі агропромислового комплексу у 2018 році передбачено навчання спеціалістів ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Очікуваним результатом є реалізація проекту будівництва контейнерного лісового розсадника з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в ДП «Львівський ЛСНЦ». 

Окрім цього, лісівники Львівщини у 2017 році відвідали лісопромислові виставки Швеції, Польщі та виробничі фірми Австрії та Угорщини, де мали можливість ознайомитись з найновішими тенденціями розвитку лісової галузі, налагодити та встановити контакти з виробниками сучасної лісогосподарської та лісопромислової техніки.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ розглянула проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік

19022018 lkr31

19 лютого 2018 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ». До складу лісокультурної Ради входять науковці Національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М., та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники лісового відділу управління. Відкрив засідання голова лісокультурної Ради - перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П.

19022018 lkr2

На засіданні лісокультурної Ради було розглянуто проекти лісових культур 15 державних лісогосподарських підприємств загальною площею 991,4 га та проекти природного поновлення загальною площею 1133,3 га на 2018 рік.

19022018 lkr2 3

Широке їх обговорення дозволяє найефективніше використати потенціал лісокультурної площі. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи, їхні зауваження та пропозиції завжди знаходять своє втілення на практиці.

19022018 lkr 4

Після рецензування лісокультурною Радою проектів лісових культур та природного поновлення із врахуванням пропозицій та поправок, відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 року №18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ», зведені відомості проектів лісових культур та природного поновлення будуть висвітлені на офіційному сайті Львівського ОУЛМГ та на сайтах державних лісогосподарських підприємств.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Проведено перевірку знань працівників лісгоспу з питань охорони праці.

IMG 1589

15 лютого 2018 року у свято Стрітення господнього, відбулося навчання та перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб ДП «Бібрський лісгосп» (всього 53 працівників – керівники структурних підрозділів, помічники лісничих і майстри лісу).

У вступному слові директор ДП «Бібрський лісгосп» Борщ В.Б. подякував присутнім за плідну роботу без травматизму у 2017 році. Він закликав працівників адекватно реагувати на виклики сьогодення, які стоять перед лісогосподарською галуззю, підвищувати свій кваліфікаційний рівень та дотримуватись вимог безпеки праці на виробництві.

IMG 1598

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Курило В.М. який розказав про нововедення з питань розробки та затвердження інструкції з охорони праці, про зміни до нормативних актів з питань охорони праці.

Головний спеціаліст відділу лісових ресурсі машин та технологій Львівського ОУЛМГ Степанишин В.М. обговорив основні причини настання нещасних випадків які сталися з працівниками галузі у 2017 році.

IMG 1593

Головний інженер ДП «Бібрський лісгосп» Війтович І.І. нагадав присутнім основні вимоги Системи управління охороною праці та ризиками, яка функціонує на підприємстві. Основний акцент було зроблено на основних виробничих ризиках для працівників лісового господарства, розслідуванні інцидентів, виявлення небезпек, оцінювання й усунення неприйнятних ризиків на робочих місцях, профілактиці виробничого травматизму.

Головний лісничий ДП «Бібрський лісгосп» Пилипів М.І. звернув увагу на дотриманні вимог пожежної безпеки в лісі, боротьбі з браконьєрством та незаконними рубками.

Працівники підприємства мали можливість задати свої питання комісії з перевірки знань та отримати фахові відповіді.

Після цього, було проведено перевірку знань працівників ДП «Бібрське лісове господарство» з питань охорони праці щодо знання нормативно-правових актів з охорони праці.

IMG 1607

Усний іспит засвідчив обізнаність і підготовку працівників підприємства, що є передумовою належної організації виробничого процесу, ефективності функціонування на підприємстві Системи управління охороною праці та ризиками.

Головний спеціаліст з охорони праці

Войцехівський М.М.

Браконьєрством промишляють дорослі і діти

В ході проведення рейду мисливствознавцями Бібрського лісгоспу Дзяним А.М. та Гузаром Р.В. 12 лютого 2018 року в мисливських угіддях лісгоспу поблизу с. Розсохи Перемишлянського району було виявлено двох підлітків. Побачивши працівників лісгоспу підлітки кинулись навтіки, однак були затримані.

Пройшовши по свіжих слідах із затриманими до лісу, працівники лісгоспу виявили 7 свіжопоставлених пасток на звіра. Петлі були поставлені досить професійно, що свідчить про те, що це не перші пастки в їхньому промислі.

В ході розмови затримані зізналися, що це їхніх рук справа.

Затриманими виявилися жителі с. Розсохи , які навчаються в 9 та в 10 класах Осталовицької загальноосвітньої школи.

Прикро, що молоді люди ще змалку, замість того щоб охороняти та берегти природу і тих хто живе там, ідуть та свідомо знищують все живе, що попадає на їхньому шляху, не шкодуючи ні зайця, козулі чи лисиці, які в цей час вже чекають потомства. Не усвідомлюють, що за це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а за скоєне доведеться відповідати.

Головний лісничий Пилипів М.І.

IMG 20180212 145439

IMG 20180212 145621

 

Комітет ВРУ рекомендував доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства

13 лютого, у Львові відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин щодо реформування лісового господарства України.

13022018 oda2

Комітет ухвалив рішення з стратегічних питань розвитку лісового господарства України, яким рекомендовано Кабінету Міністрів доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства і створити програмний документ, який забезпечить сталий розвиток лісової галузі.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що ключовим в Указі Президента ”Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природо-заповідного фонду” є децентралізація у розвитку лісової галузі.

13022018 oda

“Стратегія розвитку лісової галузі повинна бути єдина і їй повинні підпорядковуватись усі, хто є дотичний до лісового господарства. Ключова річ відображена в Указі Президента від 21 листопада минулого року - децентралізація у розвитку лісової галузі. Якщо на сьогодні територіальні громади мають більше повноважень, території в рамках єдиної стратегії повинні мати можливості, які відповідають специфіці для кожної області. Лісовий сектор економіки області потужно розвивається, 25% всього експорту Львівщини - це експорт лісового сектора. За останній рік на території області державні лісові господарства відкрили 4 нові переробки. Сьогодні на Львівщині у лісовій галузі задіяно 10 тисяч людей, які мають стабільний дохід і нам треба зберегти це. Завдяки працівникам правоохоронних органів ми суттєво зменшили обіг незаконних вирубок, сьогодні Державне лісове господарство на 100% в електронному еквіваленті має обіг деревини”, - зазначив Олег Синютка.

Під час засідання начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека зазначив, що стратегія реформування повинна не допустити приватизацію лісів.

13022018 oda3

“Перше, що потрібно, це закон Про національну лісову політику, де мають бути закріплені принципові підходи в лісовому господарстві, а саме недопущення приватизації лісів. Приватна власність може бути, але тільки шляхом створення нових лісів на приватних землях”, - наголосив Анатолій Дейнека.

Відтак, напрацьовані рішення під час засідання повинні забезпечити сталий розвиток лісової галузі.  

Львівське ОУЛМГ

В угіддях лісгоспу проведено зимовий облік мисливської фауни

kabanОблік мисливської фауни є обов’язковим для всіх користувачів мисливських угідь  і проводиться щорічно після завершення сезону полювання.

В мисливських угіддях ДП «Бібрський лісгосп», згідно наказу Львівського ОУЛМГ «Про проведення обліку мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів і птахів у 2018 році та опрацювання проектів лімітів користування мисливських тварин державного мисливського фонду у сезоні полювання 2018/2019 року» від 04.01.2018 року №3, в лютому місяці проведено зимовий облік мисливської фауни.

Облік фауни в мисливських угіддях лісгоспу проведено з дотриманням вимог чинного законодавства України за участі представників Львівського ОУЛМГ, лісової охорони лісгоспу та мисливців.

IMG 20180210 165622Облік проведено з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності та санітарного стану тварин в угіддях тощо.

Особлива увага приділена місцям перебування диких кабанів, у зв’язку з виявленням на території сусідніх областей африканської чуми свиней.

Облік мисливської фауни проведено методом шумового прогону на пробних площах.

В результаті проведеної роботи в мисливських угіддях лісгоспу обліковано 105 козуль, 21 кабан, 152 зайця, 124 сірої куріпки.

На підставі результатів обліку сформовано проект лімітів використання парнокопитних, а саме 5 голів кабана, 14 голів козулі, проект пропускної спроможності угідь під час полювання на зайців в кількості 34 голови, в мисливському сезоні 2018-2019 років.

Прес-служба лісгоспу

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.