Ласкаво Просимо

prapor1

 

Робочі будні лісової охорони

IMG 20160801 1757008 листопада відбулася розширена технічна рада лісгоспу з участю всієї державної лісової охорони.

На розширеній техраді обговорили стан охорони лісу від незаконних рубок в лісгоспі, виконання наказу Держлісагентства України від 06.10.2017 року «Щодо стану та організації лісоохоронних заходів на підприємствах, в установах, в організаціях, що належать до сфери Управління Держлісагентства» та відповідного наказу Львівського ОУЛМГ від 31.10.17 року № 193.

Директор лісгоспу В.Борщ наголосив, що основним обов’язком лісової охорони є забезпечення надійної охорони лісу від лісо порушень. Звернув увагу на дотримання вимог при відпуску лісопродукції, правильне ведення електронного обліку деревини. Зокрема зобов’язано всіх працівників лісової охорони лісництв до нового року оволодіти знаннями електронного обліку деревини, і таким чином з нового року відпуск лісо продукції повинні здійснювати також всі майстри лісу. Наголошено було на безумовному виконанню планових завдань, очистці місць рубок, дотриманню правил техніки безпеки  при роботах в лісі.

Звернуто увагу, що з 18 грудня 2017 року вступає в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» в якому посилюється роль громадськості  при призначенні суцільних  і поступових рубок площею більше 1 га.

Головний лісничий М.Пилипів зробив аналіз виконання лісогосподарських робіт за 2017 рік, заготівлю насіння.

Особливу увагу звернено на виконання рубок формування і оздоровлення лісів, догляд за молодняками, формуванню об’ємів і підбору ділянок на 2018 рік.

Детально проведений аналіз стану охорони лісу від незаконних рубок та інших лісопорушень, результатів рейдової роботи, співпраця з правоохоронними органами.

Було наголошено, що робота, яка проводиться з громадськістю дає добрі результати, її потрібно продовжувати, інформувати громади про проведення лісогосподарських, лісокультурних, лісозахисних заходів в лісах на території сільських рад.

Головний інженер І.Війтович, в своєму виступі звернув увагу на охорону праці, на причини нещасних випадків, які мали місце по галузі, дотримання працівниками та підприємцями вимог техніки безпеки. Стояло питання виконання сортиментної структури і дотримання гостів. Підготовки до роботи в 2018 році.

Нарада пройшла в конструктивній обстановці. Заплановано провести таку ж нараду з всією лісовою охороною в кінці поточного року і зробити аналіз роботи кожного майстра лісу, перевірити знання гостів та нормативних документів з лісового господарства.

Головний лісничий М.Пилипів 

Разом створимо нові діброви

2 листопада в гарний осінній день члени громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства разом з начальником Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Дейнекою та лісівниками Бібрського лісгоспу створили лісові культури дуба звичайного в 66 кварталі Свірзького лісництва на площі 2,6 га.

Учасників акції на лісокультурній площі зустріли начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека та директор Бібрського лісгоспу Володимир Борщ.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека привітав присутніх з хорошим задумом і висловив сподівання, що спільна праця піде на користь лісові.

Директор лісгоспу Володимир Борщ коротко ознайомив присутніх з роботою лісгоспу, окреслив коло питань над якими працюють лісівники, і запросив присутніх долучитись до створення лісових культур.

Головний лісничий Мирослав Пилипів охарактеризував лісокультурну площу на якій буде проведено садіння лісових культур, зокрема було відмічено, що культури створюються на місці березово-грабового насадження. Замість берези і граба тут буде рости дуб звичайний. Крім дуба в насадження вводиться липа дрібнолиста, ялина європейська, плодові породи – черешня, слива, алича. Власне ці породи будуть служити також кормом і для пернатих друзів. До речі весь посадковий матеріал, вирощений у своєму розсаднику. На схемі наочно показав в якій послідовності і на якій відстані будуть висаджуватися лісові породи, а також звернув увагу на техніку безпеки при садінні лісу.

Працівники лісництва наочно показали технологію посадки саджанців.

З ентузіазмом учасники акції розібрали мечі Колесова та посадковий матеріал і активно взялися до садіння.

Тон в садінні лісових культур завдавав начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, який працював в парі з головою громадської ради Степаном Міклушем. Інші пари старались не відставати від них.

За деякий час борозни на ділянці вкрились молодими дубками та іншими породами.

Після доброї роботи учасники акції поласували запашним лісовим чаєм біля вогнища і з задоволенням повернулись по домівках.

Лісівники Бібрського лісгоспу щиро вдячні учасникам акції за допомогу у створенні лісових культур, за розуміння нелегкої праці лісівників, запросили присутніх приїжджати на це місце і споглядати плоди своєї праці.

Головний лісничий М.Пилипів

IMG 1365IMG 1367IMG 1374IMG 1382IMG 1383IMG 1388IMG 1393IMG 1396IMG 1405IMG 1409

IMG 1377

 

Поради лісівників: як правильно заготовляти, зберігати і сушити дрова.

З настанням холодів актуальним у жителів нашого краю є питання запастися дровами на зиму.

Які дрова та коли необхідно придбати, скільки треба їх сушити щоб максимально отримати тепла в порадах лісівників

Oak Logs 1024x1024Вологі дрова погане паливо: вони важко розпалюються, виділяють мало тепла і сильніше забруднюють димохід сажею. І навіть якщо ви купите найкращі і сухі дрова, то при неправильному зберіганні згодом вони відвологнуть і зіпсуються.

Далі розкажемо, як правильно складати, зберігати та сушити дрова.

Що таке вологість дров

Вологість деревини - величина, яка відображає кількість вологи в деревині. Наприклад: сто кілограм дров вологістю 25 містять 25кг води та 75кг деревної речовини.

За змістом вологи деревину поділяють на кілька категорій:

  1. Свіжозрізана: 45-80%. Деревина, яка була недавно спиляна і ще містить природну вологу.
  2. Повітряно суха: 20-45%. Деревина, природним шляхом просушена на відкритому повітрі.
  3. Кімнатно-суха: 7 - 20%. Деревина, довгий час знаходиться в теплому і провітрюваному приміщенні або висушена в сушильній камері як паливні брикети .
  4. Абсолютно суха: 0%. Деревина, яка піддалася термальній обробці при високій температурі.

Оптимальна вологість деревини, яку можна досягти при сушінні в домашніх умовах 15-20%.Висушити сильніше можна, але недоцільно. Витрати на примусову сушку і особливі умови зберігання будуть вищими, ніж отриманий результат.

Як вологість впливає на теплотворність

Чим нижче вологість дров, тим більше вони виділяють тепла. Це видно на прикладі теплотворенні дубових дров: свіжозрізаний дуб вологістю 60% виділяє в 2,25 рази менше тепла, ніж при вологості 20%.

Поради як правильно складати, зберігати та сушити дрова

1. Скільки сохнуть дрова

Термін природного сушіння дров залежить від місяця укладання дров у штабель.

січень Лютий Березень Квітень Травень червень
220 190 140 120 100 80
Липень Серпень вересень Жовтень Листопад грудень
310 300 280 270 250 240

Якщо ви укладаєте дрова в штабель в квітні, вони просохнуть за 120 днів і будуть готові до майбутнього опалювального сезону. Якщо ж ви заготовляєте дрова в липні, вони висохнуть за 310 днів і будуть готові лише до наступної зими.

Якщо ви купуєте дрова і не маєте можливості перевірити їх вологоміром, то краще виходити з найгіршого і ставитися до них як до свіжозрізаних: купити заздалегідь і дати час просохнути.

2. Складіть дрова навалом

Перед тим як скласти дрова в штабель, залиште їх навалом на відкритому майданчику на кілька тижнів. Так між полінами буде легко циркулювати повітря і дрова швидше просохнуть.

wood columns 775796 960 720 13. Де зберігати дрова

Прийнято вважати, що найкраще місце для зберігання дров - гараж, сарай або інше закрите приміщення. Це так, якщо приміщення регулярно провітрюється - це критично важливо. Без провітрювання дрова відвологнуть і згниють.

На вулиці дрова краще зберігати в дровітні з навісом для захисту від снігу і дощу. Зазвичай піднавіс будують уздовж стіни або паркану, які служать задньою стінкою і забезпечують міцність конструкції. Передня стінка при цьому залишається відкритою, щоб до дров вільно поступало повітря і циркулював між полінами.

4. Не кладіть дрова на підлогу

Так дрова вбирають вологу від землі, а також ускладнюється циркуляція повітря.

Кладіть дрова на спеціальний фундамент з поперечних балок, піддону або цегли. Це забезпечить хороший рух повітря знизу-вгору і захистить дрова від вологості.

5. Укладайте дрова перпендикулярно

При можливості, кожен наступний ряд дров кладіть перпендикулярно попередньому. Так дрова займуть більше місця в обсязі, але зате ви поліпшите циркуляцію повітря між полінами і прискорите їх висихання.

6. Рубайте дрова вздовж

Якщо ви використовуєте дрова, то рубайте їх вздовж на дві або чотири частини, щоб сторони були очищені від кори і добре сохнули.

Головний лісничий Пилипів М.І.

«ПРО ПРИРОДНО – ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ»

Згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат внесено зміни до деяких статей Закону України «Про природно – заповідний фонд України» (далі – ПЗФ), заборонено окремі види господарської діяльності, що загалом унеможливлює ведення мисливського господарства в об’єктах ПЗФ України. Якщо ПЗФ України має становити не менше 30%, то загалом виходить, що на 1/3 території держави заборонена інша господарська діяльність. Такого становища немає ні в європейських, ні в африканських чи інших країнах світу.

27092013aЗ метою приведення окремих законодавчих актів України до міжнародних стандартів і, уникаючи конфлікту інтересів між господарсько-виробничими та природоохоронними сферами діяльності, необхідно внести зміни до окремих статей державних актів, узгодивши їх з іншими законодавчими актами таким чином, щоб вони доповнювали один одного і водночас сприяли зберігати ПЗФ. Усвідомлюючи, що ПЗФ є національним надбанням, першочерговим завданням якого є підтримка екологічного балансу територій, паралельний розвиток інших сфер суспільного виробництва не може бути поза увагою і абсолютно заборонений будь-який який вид діяльності, навіть лімітованої та науково обґрунтованої може призвести до конфліктів.

Безперечно, що законодавче забезпечення інших сфер суспільного виробництва в ПЗФ, обов’язково має передбачати збереження природної різноманітності ландшафтів, сприяти розвитку генофонду тваринного та рослинного світу і не суперечити цільовому призначенню територій та об’єктів ПЗФ. Проте, це повинно одночасно передбачати раціональне, науково обґрунтоване використання окремих об’єктів чи сфер діяльності за призначенням, яке жодним чином не вплине на початковий стан та не призведе до зміни еколого-ценотичної характеристики або структури природоохоронних територій.

Повна заборона проведення полювання в природних екосистемах, як показує практика міжнародного досвіду, жодного разу не дала очікуваних результатів. Якщо забороняти науково обґрунтоване ведення мисливського господарства, то це можна робити в окремо взятому урочищі, чи у частині ПЗФ тощо. Якщо забороняти полювати, то для цього потрібно уточнити місце, час, термін та вид на який полювання заборонено або обмежено. З міжнародної практики відомо, що тільки виважені обмеження дають бажаний результат. Навіть полювання в національних парках африканського континенту на таких великих ссавців, як слон, носоріг, буйвіл - дало свої позитивні результати, а повна заборона призводила до небажаних результатів, неконтрольованого (браконьєрського) знищення видів і катастрофічного зменшення їхньої чисельності, а натомість зростання чисельності хижаків та браконьєрів.

Незаконне полювання стало причиною винищення багатьох видів тварин тому, що елімінацією займалися браконьєри та заготівельники, а не мисливці. Якщо «ніша» пустує, то її заповнюють порушники та хижаки. Такі приклади відомі в цілому світі та з іншими видами тварин - такими як - гірські тури, козероги, марко поло, зубри та інші, чисельність яких катастрофічно зменшилася після заборони полювання. Лишень згодом науково обґрунтоване ведення мисливського господарства, лімітоване полювання, регулювання статево-вікової структури популяцій, виважені обмеження та законодавчі й нормативні акти дали результати, внаслідок чого чисельність цих видів почала зростати.

Наші національні природні парки поволі стають, а деякі уже й є, своєрідними «розплідниками» вовків і лисиць та «годівницею» браконьєрів. У таких тварин, як олень, кабан та козуля - різко спав приріст поголів’я, а з часом почнеться різкий спад чисельності, який незабаром потрібно буде довго відновлювати, а у деяких парках доведеться відтворювати втрачене, посилювати боротьбу з браконьєрством та регулювати чисельність вовків і інших хижаків.

Абсолютна заборона вигідна тільки нашим ворогам, які те і роблять, що займаються шкідництвом, вносять недолугі пропозиції до законів, чим спричиняють казуїстику у законодавчій базі і завдають непоправимої шкоди нашому довкіллю та суспільству, вдаючи з себе невинних «зелених» та вічно ображених природолюбів, які нічого корисного у своєму житті не зробили для тваринного світу чи довкілля у цілому. 

Удосконалення законодавчої бази природоохоронних і інших державних актів має відповідати міжнародним стандартам і спрямовуватися на впровадження еколого-економічних засад та досягнення максимальної величини екологічного, економічного та соціального ефектів від його запровадження. Задля досягнення цього потрібно переглянути та оновити чинну законодавчу і нормативно-правову базу нашого природоохоронного законодавства. Необхідно врахувати зарубіжний досвід, прислухатися до думки профільних науковців та спеціалістів і, у співпраці з державними та громадськими організаціями, сформувати та подати ефективні пропозиції до низки Законів України.


Начальник відділу охорони, захисту
лісу та мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

В. Бурмас
 

У Раді планують встановити додатковий контроль за збереженням лісів

Представник президента України у Верховній Раді, депутат ВР від фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко повідомила про законодавчу ініціативу встановити додаткові гарантії для збереження українських лісів.

 
Про це повідомляє прес-служба БПП.

 IMG 5992 680x350

Так, проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів», співавторами якого стали народні депутати різних фракцій, буде внесено до парламенту наступного тижня.

Проектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, встановивши, що зміна цільового призначення земельних ділянок, зайнятих лісами, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюватиметься за погодженням з Кабінетом міністрів України.
Луценко наголосила, що парламент має зупинити поширення негативної тенденції зміни цільового призначення земельних лісових ділянок для їх використання в цілях, не пов’язаних з веденням лісового господарства.

Лісівник

Ходить осінь лісом

Осінь - пора прекрасна, але поряд із любуванням природою в лісівників ще чимало турбот.

Зокрема закінчуються лісокультурні роботи, догляди за молодняками, у розпалі роботи по заготівлі насіння. 

IMG 0358

На даний час вже виконані догляди за лісовими культурами на площі 368 га.

Інтенсивно проводяться роботи по очистці суцільних зрубів та підготовка грунту під посадку лісових культур наступного року.

20171016 104630

Завдяки придбаним плугам на зрубах проводиться якісна підготовка грунту. На даний час вже підготовлено понад 10 га зрубів готових до посадки, і роботи продовжуються.

Закінчуються роботи і по доповненню лісових культур із плану 80 га вже виконано 75 га.

20171016 115837 1508234494564

В розпалі роботи по заготівлі лісового насіння, вже заготовили понад 50 кг бука, близько тонни шишок модрини та смереки, проводиться заготівля жолудя дуба.

Значна увага приділяється доглядам за молодняками. На даний час проведені освітлення та прочищення, яке ми проводимо лише в листяному стані, на площі 105 та 80 га відповідно.

Не забуваємо і про свої домівки – садиби лісництв та лісгоспу, готуємо їх до зими, проводимо роботи по благоустрою.

Допомагає лісгосп і в озелененні наших міст та сіл.

Пам’ятаючи про тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави працівники лісгоспу спільно з учнями В.Глібовицької школи та отцями УГКЦ закладено сквер на місці  загибелі видатного діяча національно-визвольного руху Юліана Головінського.

В нелегкій роботі лісівникам допомагають учні шкіл, громадські активісти, місцеві органи влади.

Лісівники щиро вдячні тим, хто любить ліс долучається до його охорони, допомагає плекати молоді ліси.

А загалом в лісівників завжди турбот вистарчає.

Головний лісничий М.Пилипів

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.