Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

Найкраща ялинка – в лісі.

 jalkaДля працівників державної лісової охорони Новий рік приносить чимало хвилювань і турбот. Одні замислюються над тим, як і де придбати ялинку, інші – як захистити її від лісопорушника.

Напередодні Нового Року часто під сокиру лісопорушників потрапляють найкращі деревця смереки та сосни, іноді зрубують вершини великих смерек, що завдає шкоди лісовим насадженням.

В Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства та у лісгоспі проведені наради по проведенню до ялинкової кампанії 2017-2018 років, розроблено заходи по охороні хвойних насаджень від незаконної заготівлі і збуту новорічних ялинок.

 Видано розпорядження Львівської ОДА від 01.12.2017 р.      № 1172/0/5-17 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2018 р.», а також спільний наказ Львівського ОУЛМГ, ГУ НП у Львівській області, Управління патрульної поліції у м. Львів і Державної екологічної інспекції у Львівській області від 04.12.2017 р. № 83/107/15367/200-і «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період».

Відповідно в ДП «Бібрський лісгосп» видано наказ від 06.12.2017 р. № 197 «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період».

Щоб запобігти незаконній вирубці ялинок, насадження в яких ростуть дерева хвойних порід будуть взяті під особливий контроль. Працівниками лісової охорони спільно із працівниками поліції будуть проводитись рейди по лісових масивах ДП «Бібрський лісгосп» і по місцях можливого збуту незаконно зрубаних новорічних ялинок.

Порушники природоохоронного законодавства відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення будуть притягнуті до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів: для фізичних осіб  від 85 до 170 грн., для посадових осіб – від 119 до 204 грн. Крім цього , за незаконну рубку хвойних дерев у лісових масивах нараховується шкода, завдана лісовому господарству від 399 грн, за кожне самовільно зрубане дерево, залежно від діаметра дерева в корі біля шийки кореня.

Порушення закону, неприємності, яких можна уникнути, нікому не додадуть святкового настрою, натомість тішитиме думка про ще одне збережене дерево на землі.

Цього року на спеціалізованих ялинкових плантаціях лісництв буде заготовлено для реалізації населенню 300 штук новорічних ялинок. Реалізація ялинок буде проводитися із садиб лісництв, які знаходяться в наступних населених пунктах, а саме Перемишлянах, Брюховичах, Свіржу, Романові, Суходолі і Старому Селі.

Новорічні ялинки будуть реалізовуватись за слідуючими  цінами:

висотою до 1м – 60,00 грн., від 1,1м до 2м – 108,00 грн., від 2,1м до 3м – 138,00 грн., від 3,1м до 4м – 174,00 грн. Новорічні ялинки більше 4-х метрів будуть реалізовуватись з надбавкою 60 грн. за кожен наступний метр висоти.

Усі ялинки повинні бути промарковані пластиковими бирками із номером і штрих-кодом.  Ялинки без бирок вважаються незаконно заготовленими, за що накладається штраф, а ялинки конфісковуються.

 Тому, купляючи ялинку звертайте увагу чи є на ній пластикова бирка із номером і штрих-кодом.

Крім цього, я впевнений, створити святкову атмосферу в домі можна і не вирубуючи ялинок. Для цього прикрасити оселю можна композицією із гілок смереки чи сосни, новорічних іграшок і гірлянд. А одноразову живу ялинку можна замінити придбавши штучну, яку можна використовувати і в майбутньому. Адже найкраща ялинка все ж таки в лісі.

Тому подбаймо про її майбутнє, оберігаймо від лихих рук, щоб завжди мати радісну зустріч з цією красунею.

Прес-служба лісгоспу

Нагороджено кращі учнівські лісництва у обласному конкурсі «Збережемо ліси Львівщини для нащадків»

14 грудня 2017 року в приміщенні актового залу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації відбулося нагородження переможців та учасників обласного огляду-конкурсу учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків».

Конкурс проходив за фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської обласної ради, з метою залучення учнівської молоді Львівщини до природоохоронної та дослідно-експериментальної роботи в галузі лісового господарства, підвищення ефективності та якості роботи учнівських лісництв в області. 

14122017 konkurs

З вітальним словом до учасників конкурсів виступили: перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П., начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Сенюк А.І., генеральний директор Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Галсільліс" Мельник В.М., директор комунального закладу Львівської обласної ради «Львівського обласного еколого-натуралістичного центру» Кийко А.О., завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України України, доктор сільськогосподарських наук Осадчук Л.С.

14122017 k3

Участь у огляді - конкурсі взяли тридцять учнівських лісництв загальноосвітніх, об’єднаних територіальних громад та позашкільних навчальних закладів області. Конкурсні матеріали містили: проекти, звіти, описи, фото-відеопрезентації досягнень роботи учнівських лісництв.

За рішенням журі конкурсу були визначені переможці, які були нагороджені грамотами КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та цінними подарунками, придбаними за фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської обласної ради:

І місце

• учнівське лісництво Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району.

ІІ місце

• учнівське лісництво Червоноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14;

• учнівське лісництво Бродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

ІІІ місце

• учнівське лісництво Нововитківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Радехівського району;

• учнівське лісництво Костенівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» ім. Андрія Костирки Перемишлянського району;

• учнівське лісництво Білокамінського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Золочівського району;

• учнівське лісництво Тухольківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ – ДНЗ» ступенів Сколівського району.

IMG 1538

Костенівське шкільне лісництво, яке працює під патронатом ДП «Бібрський лісгосп» представляли учні шкільного лісництва Христина Шпат та Соломія Бурбулевич. Керівник шкільного лісництва вчитель біології Комарницька Наталія Русланівна, координатор роботи шкільного лісництва інженер лісових культур Бібрського лісгоспу Дмитрах Тарас Андрійович.

За третє місце в обласному огляді-конкурсу учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків» Костенівське шкільне лісництво, учні та керівники шкільного лісництва нагороджені грамотами, подяками та цінними подарунками КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за якісну роботу в обласному огляді-конкурсі учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків».

За перемогу в обласному конкурсі Костенівське шкільне лісництво отримало цифрову фотокамеру «Nikon», 10 комплектів форми, геодезичні інструменти – мірну вилку, висотомір Анучіна, мірну стрічку, меч Колесова, гербарій деревних рослин, а також лісівничу та довідкову літературу.

Адміністрація лісгоспу постійно надає методичну та матеріальну допомогу Костенівському шкільному лісництву для стимулювання роботи, покращення матеріально-технічної бази та популяризації лісівничих професій.

Керівництво лісгоспу, щиро вітає директора Костенівської школи, Костенівське  шкільне лісництво, учнів та керівників шкільного лісництва з перемогою в обласному конкурсі «Збережемо ліси Львівщини для нащадків» і бажає нових перемог в майбутньому.

Прес-служба лісгоспу

НА СУПЕРСУЧАСНИЙ СПОСІБ ВИРОБНИЦТВА ЛІСОСАДИВНОГО МАТЕРІАЛУ МОЖЕМО ВИЙТИ ВЖЕ НАСТУПНОГО РОКУ, – ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН

15130053235a2ea10bda388

Під час колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася дискусія про найбільш актуальні питання з розширеного відтворення лісів, а також про перспективу облаштування лісового розсадника з контейнерним способом вирощування сучасного лісосадивного матеріалу. Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

IMG 6607

На його переконання, на суперсучасний спосіб виробництва лісосадивного матеріалу проектною потужністю 2,5-3,5 млн сіянців (мінімум) можемо вийти вже наступного року.

«Як у нас садять ліс? Повністю зрубують ділянку, після цього запускають спеціальний трактор із зубом, який тягне траншею. Після цього йдуть робітники і копають лунку. Далі – саджанець, котрий вони перед цим добряче травмували, висмикнувши із розсадника, садять у лунку. Велике значення має погода, коли садять ліс, а також безліч інших факторів.

IMG 6695

Однак увесь світ давно зрозумів, що ліс треба садити так само, як, умовно, садять дерева, котрі продаються у вазонках. Це робиться міні-вазонками у контейнер спосіб. І вже є дослідження про те, яким цей контейнер має бути: як у нього повітря повинно проникати, що в нього потрібно додавати тощо.

Автонавантажувач розміщує ці контейнери у теплиці, а через півтора роки увесь контейнер із ґрунтом ставиться в лунку. У цій технології приживлюваність – дуже висока.

Саме цю технологію ми хочемо запровадити, оскільки у нас банк насіння вже є. Ми хочемо мати можливість збудувати за швецькою технологією такий спосіб контейнерного вирощування. Планується збудувати 8 нових теплиць. І за цим майбутнє», - розповів Олександр Ганущин.

За словами очільника обласного парламенту, курс, котрий облрада взяла на підтримку лісовідновлення, має стати запорукою виділення на наступний рік приблизно 5 млн грн.

Нагадаємо, що на Львівщини функціонує «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» – єдине підприємство в Україні, яке застосовує сучасні технології в насінництві. 

IMG 6716

 

Львівська обласна рада

Ми маємо робити все необхідне, щоб зупинити масове всихання лісів, - Володимир Бондар

13122017 dalru

Ситуація з масовим всиханням лісів, зокрема соснових на Поліссі, у цьому році стала вкрай критичною. Замовчувати цю проблему не потрібно. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з лісівниками та працівниками лісозахисних підприємств.

За його словами, дійсно є певне несприйняття у суспільстві та серед представників місцевої влади щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах України. Однак, лісівникам потрібно проводити системну роботу з метою обґрунтування своїх дій.

«Якщо ми не будемо виконувати роботу з оздоровлення лісу, то потім суспільство з нас спитає, чому ми не зберегли ліс. Якщо є необхідність проводити санітарні заходи, то їх потрібно робити. При цьому, широко пояснюючи населенню, місцевим депутатам та громадським активістам мету, з якою проводяться рубки», - підкреслив заступник Голови відомства.

Він додав, що лише у співпраці та діалозі з суспільством можна досягти результату. Як приклад, Володимир Бондар навів ситуацію на Волині, де за цей рік проведено більше 50 семінарів, виїзних нарад та громадських обговорень щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

Також під час наради зазначалося, що лісівники для виправлення ситуації із масовим всиханням проводять санітарні рубки та відновлюють ці місця новими лісами. Проте, певні бюрократичні перепони та заборони не дають можливості здійснювати санітарно-оздоровчі заходи у повній мірі. Окрім того, у зв’язку з поступовим збільшенням обсягів таких рубок, призупиняються рубки головного користування, щоб не наносити шкоду навколишньому середовищу.

«Так, ситуація складна, адже на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тис. га всихаючої через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев. Ми вже йдемо позаду проблеми. У той час, як лісівники в Європі працюють на її попередження. Щоб виправити ситуацію ми підготували зміни до санітарних правил, які дозволять швидко реагувати на спалахи хвороб та шкідників. І зараз розпочали роботу з узгодження. Ми готові до цієї роботи, і будемо відстоювати свою позицію, обговорювати та консолідовано приймати рішення», - повідомив Володимир Бондар.

Проект змін до Санітарних правил у лісах України 

dklg.kmu.gov.ua

В НУБіП парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув стратегію реформування лісового господарства України

dsc 0726 1
    6 грудня 2017 року. Національний університет біоресурсів і природокористування України вже давно став майданчиком, де відбуваються фахові дискусії, обмінюються думками і приймають важливі державні рішення. Можливо, дух академізму і той темп оновлення, який демонструє університет останні три роки, сприяють консолідації позицій науковців, фахівців, політиків і чиновників. Ось і сьогодні, вчергове, виїзне засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України відбулося в НУБіП. А тема, яка зібрала народних депутатів України, стратегічна – реформування лісового господарства.dsc 0686 0

dsc 0685 0

  

dsc 0712 0

     Необхідність сьогоднішнього зібрання викликана cхвалена 15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року, зазначив керівник Комітету Олександр Бакуменко. Один з лейтмотивів документу – створення нового суб’єкту господарювання в галузі лісового господарства. І головна задача засідання: почути думку практиків, професіоналів, науковців і громадськості щодо цього документу і перспектив розвитку галузі загалом.

dsc 0703 2

  dsc 0725dsc 0708

dsc 0742

     Перш, ніж почати дискусію від імені Комітету Олександр Бакуменко подякував колективу університету за фахову підтримку законодавчої роботи і надану можливість проводити засідання на базі НУБіП. У свою чергу ректор Станіслав Ніколаєнко відмітив системну підтримку університету народних депутатів України, серед яких чимало випускників нашої alma mater. Очільник вишу запевнив присутніх у виключно державницькій позиції вчених, які долучилися до розробки Указу Президента Петра Порошенка «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», а також вносили свої пропозиції до проекту урядової Стратегії. І надалі, зазначив ректор, ми готові вносити ідеї та брати участь у реформуванні галузі. Разом з тим, Станіслав Ніколаєнкоакцентував увагу народних депутатів України на проблемах кадрового забезпечення – не тільки лісового комплексу, а й взагалі сільського господарства. Цього року лише близько 40% молоді з села змогли скористатися правом отримувати вищу освіту за кошти держави. Одна з причин цього – вкрай недосконалі правила прийому до вишів. Друга проблема, яка турбує освітянську громаду – передача фінансування технікумів і коледжів на місцеві бюджети, що може призвести до руйнації ступеневої освіти, знищення професійної підготовки. Третє, звертаючись до членів Комітету наголосив ректор Станіслав Ніколаєнко, – необхідний , в тому числі і депутатський, контроль за виконанням законодавства щодо обсягів державного замовлення.

dsc 0707 0

dsc 0735 0

dsc 0795 0 1

     Далі за програмою засідання слово взяла випускниця університету, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Вона підтримала тезу про недопущення кадрового голоду і, особливо, в лісівничому секторі. Що ж до Стратегії, то на її думку, сама поява такого документу є каталізатором дискусії і запуску реформи. Текст містить ряд технічних інновацій, а її реалізація передбачає вирішення одного з головних завдань: відокремлення функцій нагляду від господарювання. В той же час Стратегія не містить положень про ліквідацію чи скорочення лісгоспів та працівників. На що заперечили народний депутат Валерій Давиденко і заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар: створення нового суб’єкту господарювання як раз і передбачає в тому числі і виключення держлісгоспів з переліку підприємств, приватизація яких заборонена, що в подальшому призведе до їх приватизації і закриття.

Представник галузевої профспілки Василь Клишня зауважив, що при проведенні реформи в центр змін потрібно ставити людину і її благополуччя, зважати на соціальний аспект. Директор ННІ лісового та садово-паркового господарства Петро Лакида наголосив на специфіці України: у нас є п’ять лісових зон. І тому проста реалізація досвіду інших країн не принесе успіху. Безумовно потрібно розділити функції нагляду і господарювання, але не знищуючи галузі. Академік Юрій Туниця закликав звернутися до досвіду функціонування лісових комбінатів, які забезпечували глибинну переробку деревини, давали робочі місця і навіть забезпечували соціальну сферу регіону.

dsc 0764 0

dsc 0805 1

     Участь в обговоренні взяли народні депутати України Леонід Козаченко, Андрій Кіт, Микола Люшняк, Іван Мірошніченко, Федір Негой, Валерій Давиденко, керівники обласних лісгоспів і представники громадськості, які в цілому підтримали необхідність реформування галузі.

  dsc 0790 0 1

  dsc 0822 0

dsc 0746 0

    Підсумки засідання підбив керівник Комітету Олександр Бакуменко. Перше – Комітет однозначно опікуватиметься проблемами галузі та намагатиметься їх вирішити, а для цього потрібен діалог саме з практиками, працівниками лісового господарства, адже краще за них ніхто не володіє ситуацією. Друге – народні депутати-члени Комітету погодилися голосувати за бюджет 2018 року лише в разі передбачення фінансування на потреби лісівників Півдня і Сходу України. Третє – підняти питання перед коаліцією і Кабінетом Міністрів України щодо призначення керівників Міністерства аграрної політики і продовольства та Держлісагентства України. І останнє – в січні 2018 році на базі ліснитцва Львівщини провести виїзне засідання Комітету за участі представників уряду, на якому обговорити концепцію реформування і розвитку лісової галузі, які до того часу мають розробити практики за участі науковців і громадськості.

dsc 0744 1

dsc 0866 0 1

dsc 0840 0

dsc 0842 2

dsc 0849 1

dsc 0870 1

7 грудня 2017, 14:07

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулося виїзне засідання на тему: «Про реформування лісової галузі України»

6 грудня 2017 року Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин уНаціональному університеті біоресурсів і природокористування Українипровів виїзне засідання на тему: «Про реформування лісової галузі України».

У заході взяли участь народні депутати України – члени Комітету, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Трофімцева О.В., заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів УкраїниБондар В.Н., уповноважені представники центральних органів виконавчої влади,Національної академії аграрних наук України, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Учасники засідання обговорили ухвалену 15 листопада 2017 року Урядом Стратегію реформування лісового господарства України на період до 2022 року, якою серед іншого, передбачається створення нового суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України.

Також учасники заходу звернули увагу на загострення ситуації в лісовому господарстві внаслідок необдуманого та поспішного його реформування, яке набуло глобальних масштабів та загострило увагу суспільства над цим питанням.

У ході обговорення народні депутати України зазначили, що підтримують ідею проведення реформ у лісовій галузі з метою приведення її до європейських стандартів. Однак, такі реформи вимагають виваженого підходу і серйозного фаховогообговорення із залученням професіоналів, науковців та громадськості.

Комітет вдячний учасникам засідання за конструктивне обговорення порушеного питання та висловлені пропозиції до подальшого реформування лісової галузі.

Український лісовий портал

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.