Ласкаво Просимо

prapor1

 

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

Від імені колегії Державного агентства лісових ресурсів України вітаю Вас та трудові колективи з Днем працівника лісу.

З великою повагою звертаюся до Вас - хто присвятив своє життя лісовому господарству!

День працівника лісу не лише професійне свято, це - своєрідний іспит совісті для наших співвітчизників у самооцінці ставлення до рідної природи.

Прийміть в цей святковий, осінній день найщиріші слова вітання з професійним святом. Хай він для Вас, як і інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу.

Святкуючи разом з Вами, щиро зичу благополуччя, достатку, міцного здоров'я, мудрості і довгих років життя Вам та Вашій родині.

                                   Заступник

                                   Голови Державного агентства

                                   лісових ресурсів України

                                   В.Н. Бондар

Володимир Бондар: Українські ліси страждають від "біологічної пожежі"

У Державному агентстві лісових ресурсів України створили спеціальну комісію, яка розробляє пропозиції щодо шляхів вирішення проблеми поширення шкідників лісу, що спричиняє масове всихання лісів. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час перебування на Волині.

Він зазначив, що, зокрема, у Волинській області, як і в значній частині Європи, від нашестя короїду потерпають ліси. Шкідники за два роки вже знищили майже 10 тисяч гектарів лісу.

«Ця проблема вийшла з-під контролю взагалі і тими засобами, які зараз є в Держлісагентстві, боротися з цією проблемою неможливо. З нею зараз зіткнулися і Білорусь, і Польща, і Німеччина. Вони ввели надзвичайні заходи, для того, щоб дати лісівникам вирішити проблему», - наголосив Володимир Бондар.

Він повідомив, що при Держлісагентстві створили штаб з представників тих областей, де є ця проблематика. 

«Я вже мав розмову з головою Волинської обласної державної адміністрації, з головою Волинської обласної ради і знайшов порозуміння. Таке ж порозуміння є у керівників більшості областей, тому я думаю, що ми будемо думати, розробляти заходи, і приймати відповідні рішення», - зауважив Володимир Бондар.

Крім того він назвав проблему короїда «біологічною пожежею».

«Хвороба розвивається з такою швидкістю, що адекватно реагувати тими засобами, які ми маємо, ми не можемо. Це є пожежа, це епідемія, яка потребує спеціальних засобів для боротьби з нею. Методи є», - додав посадовець. Водночас їх запровадження загальмовують і постійні дискусії на різних рівнях.

«А ми сьогодні сперечаємось, потрібно чи не потрібно, так чи не так, допоможе чи не допоможе. Хто бачив межі розповсюдження, я думаю питань в нього більше не виникає», - резюмував заступник Голови Держлісагентства.

Держлісагенство

Грибний сезон у розпалі: якими грибами переважно отруюються українці

grubu

Аналіз, проведений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, свідчить, що навіть попри несприятливе для грибників літо, за 7 місяців 2017 року було зареєстровано 34 випадків грибних отруєнь з кількістю постраждалих 44 чоловік, серед яких було 11 дітей. 5 випадків споживання грибів закінчилися летально.

Харчові отруєння, викликані споживанням грибів в Україні, найчастіше пов'язані з вживанням невідомих грибів, а також зеленушок, опеньок, зонтиків, печериць, маслюків, рижиків, підберезовиків тощо.

Переважна більшість потерпілих збирала гриби в лісі або в лісосмугах, також гриби збирали в паркових зонах, присадибних ділянках, дворах, на вулицях.

Страви з грибів готувались в домашніх умовах, використовуючи термічну обробку (відварювання та/або смаження), також були відмічені випадки вживання грибів в сирому вигляді.

Для того щоб уникнути отруєнь грибами, найкраще взагалі відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту, i споживати штучно вирощені гриби, що продаються в магазинах. Якщо ж ви збираєте гриби, слід добре розбиратись в їстівних та отруйних грибах та збирати їх в лісових угіддях, де гарантовано екологічно чистий простір (відсутність поблизу шкідливих виробництв, відсутність обробки лісу хімічними речовинами тощо).

Крім того, слід пам'ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення, їx не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

Добрий лікар

Шановні колеги підприємці!

pp17

Щиро вітаємо Вас, професійних, енергійних і сміливих людей із святом - Днем підприємця!

  Сектор, який Ви представляєте, сьогодні відіграє неоціненну роль у здійсненні економічних реформ, вирішенні соціально-економічних проблем не лише області, але й держави в цілому. Тому щиро бажаєм всім Вам нових успіхів у бізнесі, вдалих угод, надійних партнерів. Нехай щаслива доля супроводжує Вас в усіх починаннях та справах. У цей урочий день бажаєм Вам міцного здоров'я, успіхів та нескінченної ділової енергії для втілення нових бізнес-проектів!

 

З повагою,

за дорученням колективу

директор ДП "Бібрський лісгосп" В.Борщ

Президент підписав закон про заборону будь-яких вирубок у пралісах

adfdfbbe3899a7b0619986d70a615773 1501491231 extra large

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат". Документ був схвалений Верховною Радою 23 травня.

Реалізація Закону сприятиме збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема пралісів, у рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Документом визначаються поняття "природні ліси", "праліси", "квазіпраліси" та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Законом, зокрема, забороняються всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони). Документом вводиться адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України "Про природно-заповідний фонд".

Крім того, Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Колиска наших рідних лісів.

Коли осінь нагадує про себе прохолодними ранками, на деревах з’являються жовті листочки, лісівники оглядають вирощений посадковий матеріал, який в подальшому використають для створення нових лісів, а також для озеленення своїх садиб та наших міст та сіл.

Важка і кропітка праця лісівника.

Починається вона із сходом сонця і закінчується із його заходом, а інколи і пізніше.

Основним завданням лісівників є охорона лісу від пожеж, лісопорушень, браконьєрів, а також відновлення та вирощування високопродуктивних лісів.

Для того, щоб виростити ліс до віку стиглості необхідно 90-120 років і оцінити працю лісівників зможуть вже майбутні покоління.

Важливим компонентом для вирощування нових лісів є збір високоякісного насіння та вирощування посадкового матеріалу з покращеними генетичними властивостями.

Щорічно лісгосп заготовляє 4-5 тонн лісового насіння, яке в подальшому висівається в розсадниках. З цією метою в кожному лісництві функціонує мережа лісових розсадників де вирощується 400-500 тисяч штук сіянців та 30-40 тисяч штук саджанців.

На передодні в лісгоспі проведено огляд лісових розсадників, шкілок, теплиць, плантацій, а також садиб лісництв.

Всі лісництва презентували перед колегами свої здобутки у вирощуванні посадкового матеріалу.

На розсадниках можна було побачити вирощені 1-3 річні сіянці дуба звичайного, дуба червоного, бука, смереки, модрини, липи, плодових дерев такі як вишня, черешня, абрикос, які в майбутньому будуть висаджені в наших лісах. Поряд із сіянцями милують око шкільні відділення та відділення де проводиться зелене живцювання.

В цих відділеннях великий асортимент порід, як для потреб лісу так і для садовопаркового господарства. Зокрема тут можна побачити різні види туй, кипарисовиків, самшити, спіреї, гібіскус, кедри, псевдотсугу, бірючину, форзицію і навіть виноград різних сортів.

Всі ці творіння рук лісівників в майбутньому будуть висаджені в лісі, а також прикрашати наші парки, сквери та оселі жителів міст та сіл.

Понад 150 тисяч сіянців шпилькових порід такі, як модрина, смерека вирощується в теплицях в контрольованому середовищі, що дає можливість отримати високоякісний матеріал.

В минулому році в Романівському лісництві введений в дію новий лісовий розсадник, який вже в цьому році радує добрими сіянцями дуба звичайного та дуба червоного, горіха чорного, каштана, бука, плодових дерев.

В цьому році в Брюховицькому лісництві створили і облаштували також новий розсадник на площі 0,6 га. Вже восени цього року на ньому будуть проведені перші посіви, а загалом плануємо там вирощувати 100-150 тисяч штук посадкового матеріалу. Розсадник буде мати посівне відділення, шкільне та відділення зеленого живцювання.

Частину площі даного розсадника заплановано використати для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, що дасть змогу проводити посадку протягом всього року.

Загалом введення в експлуатацію цього розсадника дасть змогу повністю забезпечити Брюховицьке лісництво посадковим матеріалом для заліснення площ вирубок, ремонту та доповнення площ посадок попередніх років, а також реалізації декоративного посадкового матеріалу, що дасть додаткові фінансові надходження для лісгоспу. Добре приклали рук до створення розсадника бувший лісничий Кунда В.М.,лісничий Ляска Д.К., майстер лісу Павлів Б.М. 

Поряд з розсадником оглянуто насінневу плантацію модрини європейської, яка була закладена минулого року в Романівському лісництві. На даний час саджанці модрини значно підросли, а на окремих вже появились перші шишки.

При огляді всіх об’єктів відбувалась жвава дискусія та обговорення побачених результатів праці. Лісничі обмінялись своїм досвідом у вирощуванні посадкового матеріалу, застосування заходів захисту, стимуляторів росту, впровадження механізації при догляді за посівами.

Поряд з розсадниками оглянуто і садиби лісництв, які на час огляду були прибрані, території доглянуті і озеленені.

Кращих успіхів у лісорозсадницькому виробництві досягнули лісівники Суходільського лісництва, лісничий Братасюк О.Б., Романівського лісництва пом.лісничого Михаліна А.Л.. В доброму стані утримує лісовий розсадник Перемишлянського лісництва майстер лісу Шандаровський Р.З.

Підбиваючи підсумки огляду директор лісгоспу Борщ В.Б. відмітив позитивні зміни у вирощуванні посадкового матеріалу, відношенні працівників до цієї роботи, а також наголосив, на впровадженні нової технології, застосуванні техніки, засобів захисту рослин та культурі виробництва.

Нижче подаємо фото-звіт про проведений огляд.

Головний лісничий Пилипів М.І.

 

IMG 0821IMG 0813IMG 0834IMG 0835IMG 0854IMG 0853IMG 0877IMG 0925IMG 0829
IMG 0891IMG 0846

IMG 0803

IMG 0791IMG 0789

IMG 0811

IMG 0766

IMG 0763IMG 0775IMG 0777

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.