Ласкаво Просимо

prapor1

 

Науково-практичний семінар по питанню ведення господарства на засадах наближеного до природи лісівництва.

28 серпня у лісотехнічному університеті під керівництвом начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнеки А.М. відбувся науково-практичний семінар по питанню ведення господарства на засадах наближеного до природи лісівництва.

150392644959a418b17ad39

Участь в семінарі взяли начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Державного агентства лісових ресурсів України Романовський В.Ф., професор, доктор біологічних наук Національного лісотехнічного університету України Крининицький Г.Т., перший заступник голови Львівської обласної ради Білоус А.В., начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Сенюк А.І., директори підпорядкованих підприємств, головні лісничі, лісничі, начальники відділів лісового господарства та керівники ланок з відведення і таксації лісосік та представники засобів масової інформації.

Збереження лісового середовища, створення умов для природного лісовідновлення та перехід на вибіркові та поступові рубання лісу – про це йшлося під час навчального семінару для керівників та спеціалістів державних лісогосподарських підприємств області.

IMG 0741

«Перехід на вибіркове та поступове рубання лісу – це вимога часу та суспільства, – наголосив під час виступу перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. – Потрібно також зосередитися на відновленні лісу. На Львівщині розроблена відповідна обласна програма. Також важливими для нас є напрацювання наших науковців. Хочу наголосити, що у наступному році пріоритетом залишатиметься лісовідновлення. Усім, хто працює у цій галузі, слід належно підготуватися до цієї роботи, в тому числі й в питанні освоєння коштів».

Під час семінару йшлося про те, що частка вибіркових та поступових рубань лісу від загальної площі рубок головного користування має становити 70-80%. За даними обласного управління лісового та мисливського господарства області, за підсумками 2016 року такі види рубок склали 82%.

IMG 0745

Після проведення наукового семінару начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Державного агентства лісових ресурсів України Романовський В.Ф., професор, доктор біологічних наук Національного лісотехнічного університету України Крининицький Г.Т. та головний лісничий Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П. оглянули науково-виробничий стаціонар в Романівському лісництві Бібрського лісгоспу, на якому лісівники проводять заходи по впровадженню вибіркової системи рубань на засадах наближеного до природи лісівництва.

Під час огляду стаціонару була дана позитивна оцінка роботи Бібрських лісівників по впровадженню рубок переформування насаджень, відбулась жвава дискусія про доцільність ширшого впровадження вибіркових способів рубань на засадах наближеного до природи лісівництва.

Головний лісничий Пилипів М.І.

До кінця року в Україні з’явиться мисливська служба, по типу Нацполіції, – Христина Юшкевич

718051Щороку браконьєрством в Україні займається близько 5 мільйонів людей. При цьому, до відповідальності вдається притягнути лишень 1% браконьєрів. Всі факти злочинного полювання об'єднує почуття впевненості порушників у своїй безкарності, яке виникає через брак належної охорони мисливських угідь.

Все це пов’язано з тим, що значна частина користувачів мисливських угідь неефективно ведуть господарство. Зокрема, через відсутність належного інвестування у цю галузь.

Що сьогодні відбувається у мисливському господарстві, як зменшити відсоток незаконних полювань та реформувати галузь – про це ми поговорили з виконуючою обов’язки голови Державного агентства лісових ресурсів України Христиною Юшкевич.

Поклавши руку на серце, ви можете назвати всі проблеми в секторі мисливського господарства України? Назвати справжні причини браконьєрства і бездіяльності державних органів?

Головній чинник – це відсутність ефективної єгерської служби. Справа в тому, що свого часу була звільнена значна частина штатних єгерів та мисливцезнавців. У результаті, сьогодні на одного єгера припадає більше 10 тис. гектар угідь. Це величезна територія, яку одна людина просто фізично не в змозі обслуговувати та патрулювати. Також єгерська служба практично не забезпечена транспортом та сучасними технічними приладами, які б допомагали при виявленні порушників.

У користуванні підприємств Держлісагентства лише близько 11% із загальної площі мисливських угідь (46 мільйонів гектар). Не менш важливу роль в цій ситуації відіграє і оплата праці працівникам єгерської служби. Зараз вона становить трохи більше 2 тисяч гривень. У мисливських угіддях інших користувачів єгері взагалі отримують мінімальну заробітну плату. Відповідно, такі невеликі гроші не можуть мотивувати людей ідеально виконувати свої обов’язки.

Також більшість інших користувачів мисливських угідь свідомо йдуть на порушення законодавства заради отримання фінансової вигоди. Наприклад, допускають полювання із забороненими приладами нічного бачення у нічний час.

Тому є ціла низка проблем, які призвели до такого великого відсотку випадків браконьєрства. Для прикладу, у порівнянні з минулим роком, кількість парнокопитних у підпорядкованих нашому агентству лісах зменшилася на 2,6 тисяч голів. І це, я вам скажу, досить велика втрата для мисливського фонду країни.

Світова практика показує, що для ефективної роботи потрібно створення спеціальної служби охорони мисливських угідь. Зокрема, на Заході створені мисливські служби, які займаються виключно патрулюванням угідь та контролем за дотриманням правил полювання.

Можете навести конкретні приклади?

Більшість порушень, які фіксуються нашими єгерами – це полювання без необхідних дозволів. Але є і такі випадки, від яких просто моторошно стає.

Ось, наприклад, нещодавно в Сумській області було звільнено заступника директора місцевого лісового підприємства, який хизувався фотографіями застреленого зубра. І це робив представник лісової охорони, який поставлений на це місце охороняти тварин. А він хизується вбивством червонокнижної тварини. У мене до таких людей жорстке ставлення. Їм не місце в оновленому Держлісагентстві.

Зрозуміло, що є проблеми. І що їх потрібно вирішувати. У вас є своє бачення, як це потрібно зробити і що, в першу чергу, треба змінити?

Ще у 2015 році ми запропонували ідею створення мисливської служби. Але фінансовий стан речей в країні не дозволив нам запустити цей проект. Зараз працюємо над тим, щоб залучили до цього проекту закордонних інвесторів. Сподіваюся, що до кінця року ми зможемо її запустити.

Крім того, зараз ми проаналізували стан мисливського господарства. Скажу відверто – він критичний. Я надала доручення напрацювати зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за порушення правил полювання та використання державного мисливського фонду. І вже найближчим часом штрафи за незаконне полювання зростуть у кілька разів. Будемо пропонувати, щоб за незаконне добування копитних тварин було не адміністративне, а кримінальне покарання. Також хочемо збільшити суми відшкодування за нанесені збитки мисливському господарству. Це, до того ж,стимулюватиме розвиток єгерської служби.

718051 1505285

Також у нас працюють телефони, куди можна подзвонити і повідомити про факти браконьєрства, чи, скажімо, незаконної вирубки лісів або загоряння. Телефонні лінії працюють цілодобово. І в будь-який момент можна подзвонити до нас і розказати про виявлені факти правопорушення у лісовій та мисливській галузях. Ці заяви ми приймаємо не формально, як це робилося раніше, і працівники агентства зобов’язані на них реагувати.

Це ваші першочергові кроки. Що стосується довготривалої перспективи – у вас є уже певна програма дій?

Звичайно! Щоб мати повну і достовірну інформацію, яка буде постійно оновлюватися, необхідно створити державний кадастр обліку і чисельності мисливських тварин.

Також будемо ініціювати спрощення процедури надання у користування мисливських угідь та зменшення мінімальної площі, на якій вестиметься мисливське господарство. Зараз ця мінімальна площа становить 3 тисячі га. А за європейськими нормами – близько 1 тисячі га.

Однак, паралельно з цим ми запровадимо нові критерії та збільшимо контроль за веденням мисливського господарства іншими користувачами мисливських угідь. Це дозволить більш прискіпливо контролювати мисливські угіддя і, таким чином, зменшити відсоток випадків браконьєрства.

Розширені повноваження дадуть можливість контролювати плату за користування мисливськими угіддями. Адже сьогодні ця норма, хоч і прописана, але на ділі виконується формально. Фактично, ніхто за ці ділянки не платить. І змусити їх платити ми не в змозі.

На мою думку, цю плату потрібно направити до місцевих бюджетів, що дасть змогу отримувати щорічно значні суми, які спрямовуватимуться на розвиток місцевих громад.

Обов’язково потрібно розробити, як в європейських країнах, механізм відшкодування збитків, нанесених дикими тваринами сільському і лісовому господарствам. Наприклад, у Польщі кожне товариство і його члени несуть персональну відповідальність за відшкодування збитків. Якщо в мисливському господарстві не вистачило коштів на відшкодування збитків, сума пропорційно розділюється на всіх членів і стягується в примусовому порядку.

Окрім того, зараз у нас користувачі мисливських угідь подають статистичну звітність про великі вкладення у розвиток мисливського господарства. Проте, в реальності ведуть його збитково. Тому тут потрібно спільно з фіскальними органами запроваджувати перевірки фінансово-господарської діяльності цих користувачів мисливських угідь.

Все в комплексі дозволить нам не тільки поповнити державний і місцеві бюджети, але і застосувати більш досконаліші, сучасні методи контролю за веденням мисливського господарства. Це ті кроки, які дійсно суттєво знизять випадки браконьєрства і допоможуть реформувати мисливську галузь в Україні.

Ви згадали про мисливську службу. Можете більш детально розповісти про неї?

Якщо все ж таки нам вдасться залучити інвесторів до створення служби, на неї будуть покладені функції по боротьбі з браконьєрством, моніторингом якості ведення справ у мисливських угіддях та надання практичної чи навчальної допомоги мисливцям.

Створюватися ця служба буде за прикладом Національної поліції України. Будь-хто зможе подати заявку на участь у конкурсі. Пройти співбесіду, тестування і приступити до роботи. Це буде зовсім нова, ні нащо раніше не схожа структура. Заробітна платня буде збільшена. Мова йде про суму не меншу ніж 8 тисяч гривень на місяць.

Впевнена, що з кадрами у нас не буде проблем. Сьогодні в країні дуже багато ветеранів АТО. Хороших, чесних і патріотично налаштованих людей, які вміють поводитися зі зброєю. Більшість з них після демобілізації, залишилася без роботи. Створивши службу, ми не тільки зможемо кардинально змінити ситуацію в мисливській галузі, але і дати хорошу, достойну роботу тисячам ветеранів.

24 канал

Відбудуться аукціонні торги

 Згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України загальні аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2017 року державних лісогосподарських підприємств у Львівській області відбудуться 04 вересня 2017 року. 
Торги проводитиме Товарна Біржа «Товарно Сировинна Біржа «Галконтракт».
Місце проведення торгів: м. Львів, вул. Хуторівка 35 в приміщенні конференц-залу Львівської Духовної Семінарії (2 поверх).

Аукціонні торги будуть проводитись у 2 етапи.
1 етап : аукціонні торги в електронній формі
2 етап : аукціонні торги з голосу

Прийом заявок на участь в аукціонних торгах та документів, що додаються до заявки, проводитиметься за адресою: 79011, м.Львів, Стрийський парк, буд.14 (приміщення Львівської торгово-промислової палати, кімната №7) та триватиме до 16 години 01 вересня 2017 року.

Ознайомитись з бюлетенем аукціонних торгів можна на сайті біржі https://tsbgalcontract.org.ua/
Запрошуємо усіх учасників ринку – вітчизняні деревообробні підприємства прийняти участь в аукціонних торгах.

birgovitorgy

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

З 26-Ю РІЧНИЦЕЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

24 den nezalezhnosti listivki kartinki

Шановні колеги, дорогі земляки!

Прийміть найсердечніші вітання і побажання з нагоди великого національного свята нашої державності – 26-ю річницею з Дня незалежності України!

Це не просто День народження держави. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також день, коли варто думати про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією.

День незалежності – це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбуття України. Минуле має вселяти мудрість. Майбуття повинно виховувати в нас відповідальність за прийняття рішень.

Від щирого серця й від усієї душі зичу всім міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі.

Зі святом Вас, з Днем Незалежності! Слава Україні!

                          З повагою,

                          за дорученням колективу

                          директор ДП «Бібрський лісгосп»

                          В.Б.Борщ

Держлісагентство розширює співпрацю з Всесвітнім фондом природи щодо проекту "Лісова варта"

Державне агентство лісових ресурсів України звернулося листом до начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарства щодо сприянню проекту «Лісова варта» за підтримки Фінського фонду місцевого співробітництва та Лісової служби США «Дунайсько-Карпатська програма Всесвітнього Фонду природи (WWF-DCP)».

Держлісагентство просить довести до всіх працівників облуправлінь та підпорядкованих підприємств інформацію щодо впровадження зазначеного проекту.

«Одночасно просимо сприяти та надавати можливу допомогу представникам проекту «Лісова Варта» у разі їх перебування та проведення, передбачених проектом, відповідних робіт у лісових насадженнях на території підпорядкованих державних підприємств», - йдеться у листі.

Окрім того, надано доручення щодо необхідності розміщення на офіційних веб-сайтах облуправлінь та підпорядкованих підприємств актуалізованої інформації про порядок перебування громадян в лісових насадженнях.

Зазначимо, що метою проекту «Лісова варта» є підвищення ефективності державного управління в секторі лісового господарства та правоохоронних органів шляхом залучення і навчання активних громадян до безпосереднього впливу на зменшення системних лісопорушень у лісах України, зокрема, у Карпатському регіоні й Київщині. Інформація щодо проекту розміщена на сайті Дунайсько-Карпатської програми WWF за посиланням: 

http://wwf.panda.org/uk/our_work/forests/sustainable_forestry/forest_watch/

Держлісагенство

Ні пуху, ні пера!

kachka12 серпня, о 18.00 відкриттям полювання на пернату дичину в мисливських угіддях Перемишлянщини стартував  мисливський сезон.

Мисливцям, які вчасно подбали про усі необхідні дозвільні документи, варто пам’ятати про важливість дотримання порядку та правил полювання та поводження зі зброєю.

Зазначимо: охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання, норм добування та техніки безпеки забезпечуватимуть рейдові бригади, до складу яких входять представники державної лісової охорони, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.

Варто зазначити, що мисливцям необхідно зважати і на пожежонебезпечний період, який триває на даний час. У зв’язку з цим лісівники закликають всіх мисливців не розводити вогнищ у невідведених місцях, торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також наголошують на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

Прес-служба лісгоспу

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.