Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

На Львівщині розпочато ялинкову кампанію 2017-2018 років

 

07122017 narada2
07 грудня 2017 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства було проведено міжвідомчу виробничу нараду з нагоди початку ялинкової кампанії 2017-2018 років на Львівщині.

У нараді взяли участь перший заступник начальника управління-головний лісничий Целень Я.П., командир першого батальйону Управління патрульної поліції у місті Львові Свешніков А.В., начальник відділу оперативного контролю Державної екологічної інспекції у Львівській області Барабаш М.М., головний спеціаліст відділу біоресурсів, заповідної справи та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Сторожук І.М., головний лісничий Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Тренич І.О., головні лісничі та інженери охорони, захисту лісу всіх державних лісогосподарських підприємств управління та представники засобів масової інформації. 

На нараді були розглянуті питання охорони, заготівлі, маркування та реалізації новорічних ялинок.

На ялинкову кампанію 2017-2018 років лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ запропонували заготівлю новорічних ялинок в обсязі 9,5 тис.шт.

Середня ціна на ялинки 1-4м буде становити від 50 до 150 грн. На сайтах лісогосподарських підприємств можна дізнатися про ціну на ялинку в залежності від породи та висоти деревця.

Реалізація ялинок буде проводитися з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення та в місті Львові.

Як і в минулому році, кожна ялинка буде маркуватися біркою або самоклеючою стрічкою із штрих-кодом, яка містить інформацію про місце заготівлі, що підтверджує законність її реалізації.

Відпуск новорічних ялинок буде проводитись по товарно-транспортних накладних (ф-ТТН-ліс), скріплених гербовою печаткою лісогосподарського підприємства.

07122017 narada

Для організованого проведення цьогорічної ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівським ОУЛМГ, Головним управлінням Національної поліції у Львівській області, Управлінням патрульної поліції у місті Львові, Державною екологічною інспекцією у Львівській області видано спільний наказ від 04 грудня 2017 року №83/107/15367/200-і «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період», яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

З ініціативи Львівського ОУЛМГ, Головою Львівської облдержадміністрації видано розпорядження від 01.12.2017р. №1172/0/5-17 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2018 року».

З працівників державної лісової охорони, Держекоінспекції у Львівській області, органів поліції будуть створені мобільні рейдові групи з метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок. 

За кожну незаконно зрубану новорічну ялинку накладатиметься штраф розмір якого становить від 85,0 до 170,0 грн. (стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та нараховуватиметься шкода завдана природному середовищу розмір якої за одне деревце в залежності від величини становить від 399 грн. і більше (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665).

Наближаються свята Нового року та Різдва Христового. Звертаємось до всіх громадян - не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування. Спільними зусиллями державної лісової охорони, Держекоінспекції у Львівській області, органів поліції, засобів масової інформації та громадськості зможемо упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та зберегти наші ліси від незаконних вирубок.


Відділ охорони, захисту лісу
та мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ

При реформуванні мають бути враховані пропозиції фахівців та експертів лісової галузі, - Володимир Бондар на засіданні парламентського аграрного комітету

Держлісагентство при започаткуванні розробки проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства виходило з того, що необхідно врахувати думки різних середовищ – експертних, наукових, практичних, управлінських – для того, щоб напрацювати документ, який би міг стати основою для прийняття подальших рішень і Парламентом, і Урядом з метою наступного ефективного реформування лісової галузі. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

DA414141

«При розробці нашого проекту Стратегії, ми сформували робочу групу із представників різних середовищ. Ці люди працювали над документом, який потім був винесений на обговорення з громадськістю. Безперечно, цей документ був рамковий, він давав вектори розвитку», - зазначив Володимир Бондар.

Проте, за його словами, запропонований альтернативний варіант проекту Стратегії реформування лісової галузі, на його думку, зробить лісове господарство «не живим». Тому що, як показує практика, певні положення, в кінцевому випадку можуть призвести до закінчення не лише реформування, а й існування всієї лісової галузі України.

Заступник Голови Держлісагентства розповів про основні норми проекту Стратегії, напрацьованої робочою групою відомства.

«По-перше, був зроблений аналіз ситуації, яка є в галузі на сьогодні. І які напрями розвитку мали б бути ключовими для того, щоб галузь вийшла на певні перспективи розвитку. По-друге, це структура управління галузі. Повністю погоджуюся щодо необхідності розділення управлінських та господарських функцій. І в нашому проекті Стратегії ми передбачили, що господарські функції здійснюються на відповідному рівні, і завершуються на обласному рівні. Управлінські функції були збережені на рівні держави, і були розподілені на визначення політики та її реалізацію у сфері лісового господарства. Окремо була визначена функція охорони, яка мала б бути передана Держлісагентству. І окремо визначалася функція контролю, яка в основному має бути в системі Міністерства екології та природних ресурсів. Це, на нашу думку, найбільш оптимальний розподіл функцій», - повідомив Володимир Бондар.

Він також зазначив, що окремо в проекті Стратегії визначалися перспективи фінансування галузі. «Питання фінансування галузі до сьогодні стоїть дуже гостро. Тому, що зараз у проекті бюджету немає ні копійки на створення нових лісів, функціонування лісгоспів Півдня і Сходу України, а люди вже третій рік не отримують заробітної плати. У той час, як доводиться забирати частину заробітної плати в інших підприємствах і передавати у ті регіони, щоб не було заборгованості. Люди добровільно жертвують свої кошти, щоб утримувати працівників з інших підприємств», – розповів заступник Голови відомства.

Щодо розподілу фінансування в середині галузі, то за словами Володимира Бондаря, єдиним правовим і ефективним механізмом є створення Лісового фінансового фонду, і джерела якого були прописані.

«Ідея створення такого фонду найшла своє втілення у відповідному Указі Президента України. Існування такого бюджетного механізму дасть можливість справедливо перерозподіляти кошти в галузі. На жаль, цього в альтернативному проекті Стратегії немає», - зазначив він.

Окрім того, Володимир Бондар зупинився на низці важливих моментів. які необхідно вирішити, зокрема, щодо рівної системи продажі деревини та єдиного обліку для всіх лісокористувачів.

«Держлісагентство напрацювало законопроект про продаж деревини, який передало у відповідний комітет Верховної Ради. Ця система має розповсюджуватися на всіх лісокористувачів. Ми напрацювали проект постанови Уряду, який погодили з усіма зацікавленими сторонами, міністерствами та відомствами – про загальну систему обліку деревини. Адже на сьогодні деревина облікується лише в системі Держлісагентства. Але він досі не направлений на розгляд Уряду», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар також пояснив питання неможливості приватизації лісів, адже приватизація чи надання у концесію, особливо в умовах такої низької правової ті політичної культури, неодмінно призведе до знищення наших лісів.

«Практичний механізм реалізації ідеї створення єдиного на всю Україну підприємства може призвести до проходження через систему приватизації. Поясню чому. Сьогодні всі підприємства лісової галузі знаходяться у переліку підприємств, визначених Урядом та Парламентом, які не підлягають приватизації. Будь-яка зміна, чи перехід їх в іншу структуру, неодмінно призведе до виведення цих підприємств з цього переліку, а отже і дозволить приватизацію чи концесію. При ліквідації державних лісогосподарських підприємств і створенні нової акціонерної компанії буде необхідно одночасно по всій Україні провести лісовпорядкування та відповідно розробити нові лісовпорядні плани. Це призведе до колапсу», - наголосив заступник Голови відомства.

Окрім того, лісокористувачів сьогодні визначають органи місцевого самоврядування і органи місцевої влади. При такому переході значна частина лісів буде втрачена для держави, вони перейдуть у комунальну власність.

«Зазначу, що реформа місцевого самоврядування передбачає створення територіальних громад і наповнення їх податками. У деяких районах на 70% наповнення бюджету йде від лісової галузі. У іншому випадку кошти будуть йти до єдиного підприємства. При прийнятті такої моделі ми отримаємо зміну лісокористувачів, які в більшості будуть підприємствами обласної комунальної власності, або ж приватної. Це єдине підприємство отримає лише ліси Півдня та Сходу, і проблема знову не вирішиться», - звернув увагу Володимир Бондар.

Тому, за його словами, у проекті Стратегії, розробленої робочою групою Держлісагентства, було передбачено заборону передачі лісів у концесію.

Серед міжнародних прикладів реформування лісової галузі Володимир Бондар виокремив досвід Польщі.

«Так, ми можемо рухатися до тієї моделі, яка є в Польщі та передбачає наявність лісгоспів, і центральної структури. Наприклад, там заготівля деревини відбувається приватними бригадами, відсутня переробка в лісгоспах. І ми до цього маємо йти. Нам є, куди рухатися. Але при реформуванні мають чути саму галузь, фахівців», - підкреслив він.

Підсумовуючи, заступник Голови Держлісагентства наголосив, що Стратегія має бути справді стратегією розвитку галузі, щоб лісове господарство України працювало: «Дійсно дискусію та обговорення потрібно проводити. Сподіваюся, що це обговорення вийде на позитив для галузі і в цілому для держави».

ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО

В єдності сила лісівників і громад

   Відповідно до рішення Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» в лісгоспі проводяться роботи по підготовці матеріалів відводів та виписці лісорубних квитків на рубки головного користування та рубки пов’язані з веденням лісового господарства на 2018 рік.

   Перед випискою лісорубних квитків проводиться обговорення з громадськістю запланованих заходів на сесіях сільських рад, виконкомах, сходах сіл. Працівники лісгоспу інформують місцевих жителів про роботи, які будуть проводитись в лісових насадженнях на території даних сільських рад. Це стосується питань вирубки лісу, проведення робіт по відновленню лісів, охороні і захисту лісу.

  Поряд з цим обговорюються питання забезпечення місцевого населення дровами, допомоги соціальним закладам, школам - паливом, посадковим матеріалом для озеленення. Узгоджується з місцевими громадами питання вивозки деревини, влаштування проміжних складів і ряд інших питань, які турбують людей.

   Лісгосп своїми листами проінформував всі сільські ради району на території, яких в першому кварталі 2018 року будуть проводитись лісогосподарські заходи і відповідно до цих листів в селах проводяться їх розгляд.

     Відповідно до консультацій, які проведені з головами місцевих рад в першій декаді грудня 2017 року в громадах повинно завершитись розгляд запланованих лісгоспом робіт на 2018 рік, що дає можливість лісгоспу оформити відповідні документи та з нового року приступити до роботи в лісі.

    На даний час більшість громад з розумінням віднеслись до запланованих заходів, зокрема вирубки лісу, про що інформували своїми довідками лісгосп. В інших селах такі заходи відбудуться в найближчий час.

   Лісгосп щиро вдячний всім головам сільських рад, місцевим мешканцям за розуміння праці лісівників, надіється на співпрацю та конструктивне вирішення окремих питань, які турбують громади.

Головний лісничий Пилипів М.І.

Місця заготівлі ялинок на 2017-2018 рр

Місця та обсяги заготівлі новорічних ялинок по ДП "Бібрський лісгосп" на 2017-2018 рік

Орієнтовні ціни на ялинки:

до 1 м. - 60 грн з ПДВ

від 1,1 м. до 2,0 м - 108 грн. з ПДВ

від 2,1 м. до 3,0 м. - 138 грн. з ПДВ

від 3,1 м. до 4,0 м. - 174 грн з ПДВ

Реалізація ялинок буде проводитись з садиб лісництв.

Прес-служба лісгоспу

Мітингують лісівники Бібрського лісгоспу!

Сьогодні 28 листопада 2017 року об 11 годині, по всій Україні, біля приміщень  органів влади та місцевого самоврядування, пройшли мирні мітинги працівників лісового господарства з метою привернути увагу до кулуарного схвалення урядом Стратегії реформування лісового господарства, що ставить під загрозу питання екологічної та соціально-економічної безпеки в районах і може призвести до знищення лісової галузі.

IMG 14981

     В той же час, на мирний мітинг біля Бібрської міської ради вийшли працівники Бібрського лісгоспу. Близько сотні працівників підрозділів лісгоспу зібралися на мирний мітинг з вимогами не допустити приватизації лісів та ліквідації державних лісогосподарських підприємств.IMG 15001

     Мітингарі вимагають від уряду скасувати рішення Кабміну від 15 листопада 2017 року. Виголосили одностайну позицію щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі та підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення галузі, недопущення приватизації лісів.

     Лісівники розуміють, що галузь потребує реформ і пропонують для реформування лісового господарства взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», який було розроблено фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами з широким обговоренням в колективах галузі та суспільстві.IMG 15021

     На мітингу було зачитано резолюцію Всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі, які відбулись в Києві 23 листопада 2017 року.

     Вимоги учасників Всеукраїнських зборів одностайно були підтримані учасниками акції.IMG 15121

     До акції долучились представники ГО Української Галицької Асамблеї та відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО»  Перемишлянського району, які висловили солідарність з лісівниками, та направлять свої звернення на підтримку лісової галузі до владних структур.IMG 15201

     На підтримку галузі учасниками мітингу були прийняті звернення до Народних депутатів України , Держлісагентства, ЦК профспілки працівників лісового господарства України, Перемишлянської райдержадміністрації та Перемишлянської районної ради.

Прес-служба лісгоспу.

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.