Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

Привітання з 8 березня

080318

ДОРОГІ НАШІ ЖІНКИ!

На це чудове жіноче свято хочеться побажати Вам тільки позитивних емоцій, безмежного щастя і міцного здоров'я. Нехай негаразди обходять Вас стороною, а кожен день буде приводом для нової радості.

Все найсвітліше, що є у нашому житті, – весна, радість, щастя, кохання – пов’язане із Жінкою – берегинею роду людського. Бажаємо Вам міцного здоров’я, великого жіночого щастя, добра, любові. Нехай у Вашому домі панують спокій і добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких.

Бажаємо щастя і тепла,

Весни, усмішок, сонця,

Щоб доля світла увійшла

До кожного віконця.

Хай навкруги цвіте бузок

Та небо буде ясним,

І щоб життя було в жінок

Щасливим і прекрасним.

Аби завжди в душі у Вас

Горів вогонь кохання,

І хай у цей весняний час

Здійсняться всі бажання!

За дорученням колективу,

      Директор ДП «Бібрський лісгосп»

Володимир Борщ

Оберігаємо первоцвіти – красу наших лісів

060318Як тільки місцями сходить сніг,спід землі появляються перші весняні квіти – білі, рожеві, блакитні, такі яскраві та прекрасні.

Це первоцвіти – дивовижні рослини, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі ще місцями лежить сніг, а тепле весняне сонечко лише починає розбуджувати землю від сну.

Первоцвіти ще мають іншу назву – ефемероїди. Це слово грецького походження і в перекладі означає скороминучий, швидкоплинний. Така назва пов’язана з тим, що ці рослини дуже швидко зацвітають. До весни вони ще готуються восени, накопичуючи в своїх цибулинах запаси поживних речовин, щоб раніше від інших рослин зустрічати весну та порадувати нас своєю красою.

Не страшні їм ані сніг, ані морози – до примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались.

Але у них є інший ворог від якого важко врятуватись – це людина. Щорічно в Україні жертвами людської жадібності, легкої наживи та безконтрольності стають мільйони ранньоквітучих рослин – першоцвітів.

Збираючи та продаючи першоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – заохочуємо браконьєрів.

Перші весняні квіти краще не чіпати, вони красиві в природному середовищі. Не слід рвати їх на букети в яких вони за кілька днів зів’януть, краще милуватися ними на природі і цим ми збережемо їх і для майбутніх поколінь.

0603182Основна функція квітки – це утворення насіння. Відсутність насіння - це шлях до виродження популяції. Не треба забувати, що до букетів потрапляють найкращі, найздоровіші квіти.

Згідно чинного законодавства, здійснюючи збір або торгівлю червонокнижними та зникаючими видами рослин громадяни порушують Закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», Про Червону книгу України, Кодекс України про адміністративні правопорушення (стаття 88-1 та 90).

Бездумно знищуючи первоцвіти ми поступово збіднюємо наші ліси на ці чудові дарунки природи. Тому всі вони потребують нашого захисту.

Не знищуйте красу наших лісів. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами в ліс.

Головний лісничий Пилипів М.І.

Увага! Конкурс малюнків "Ліси поруч з нами - 2018"

fsc030318

З нагоди Міжнародного дня лісу Національне представництво FSC в Україні оголошує конкурс малюнків «Ліси поруч з нами – 2018». Запрошуємо школярів зі всієї України взяти участь в конкурсі.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого ставлення до лісів України, а також популяризація сталого способу життя та користування лісовими продуктами.

Умови конкурсу: конкурсні роботи повинні відображати необхідність відповідального ведення лісового господарства, турботливого ставлення до лісів і переходу до сталого споживання.

На конкурс подають малюнки у довільній живописній формі, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, також допускаються роботи, виконані в графічних редакторах.

До роботи має додаватися наступна інформація:

• назва роботи;

• прізвище, ім’я, по батькові та дата народження автора;

• місце проживання (повна адреса) автора, контактний телефон, електронна адреса (при наявності);

• назва навчального закладу;

У разі відсутності всієї вказаної інформації робота може бути не прийнята до участі в конкурсі.

Переможців конкурсу обиратиме жюрі. Імена переможців буде оголошено на сайті та сторінці Facebook у квітні 2018 року. Буде обрано три переможця, які отримають стильні навушники бренду «Marley», корпус яких містить дерев'яні деталі з FSC-сертифікованої деревини.

1 місце – навушники The House of Marley Liberate Saddle

2 місце - навушники The House of Marley Zion Midnight

3 місце – навушники The House of Marley Smile Jamaica

Цього року ми запроваджуємо нову номінацію «Глядацькі симпатії» та проведемо додаткове голосування в мережі Facebook. Усі роботи конкурсантів будуть розміщені на сторінці FSC Ukraine (https://www.facebook.com/FSC.Ukraine/) і автор малюнка, що отримає найбільшу кількість лайків, отримає навушники The House of Marley Smile Jamaica*.

Роботи приймаються до 21 березня 2018 року, їх необхідно надіслати за адресою: 03041, м. Київ, вул. Генерала Родимцева 19, корпус 1, оф. 116, Національне представництво FSC в Україні ( з поміткою конкурс малюнку «Ліси поруч з нами»).

Роботи не повертаються. Наданням роботи на Конкурс малюнків автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію конкурсної роботи без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані Національним представництвом FSC в Україні на власний розсуд.

*Організатори лишають за собою право не прийняти до участі в голосуванні роботи в разі виникнення підозр про нечесність голосування (накруток) та інших технічних маніпуляцій. 

dklg.kmu.gov.ua

В мисливських угіддях продовжується підгодівля звірів

Цьогорічна зима досить сувора і про себе постійно нагадує морозами та снігопадами, з пониженням температури повітря та значними сніговими опадами, зросла потреба в інтенсивній підгодівлі мисливської фауни.

Сніг та мороз робить недоступним природні корми, у зв’язку з цим тварини концентруються в місцях де можливе добування корму та є більш затишно.

В таких місцях єгерською службою вже на протязі багатьох років проводиться підгодівля мисливської фауни на спеціально облаштованих підгодівельних майданчиках де викладаються кормові віники, зерно, сіль в солонці.

Протягом лютого місяця єгерською службою Свірзького лісництва проводилась викладка кормів для підгодівлі диких тварин. До даних робіт приєднувались небайдужі мисливці та громадяни.

145 кормових та гіллячкових віників, 150 кг солі, 900 кг зернових кормів вивезено в мисливські угіддя за допомогою трактора МТЗ 82.

Зважаючи на значні морози та глибокий сніговий покрив, єгерською службою і в березні місяці будуть проводитись дані роботи.

Прес-служба лісгоспу

IMG 20180205 133927 BURST001 COVER

IMG 2819

IMG 2831

Володимир Бондар розповів про відтворення лісів, відкриття даних лісової галузі та заповідність

27 лютого 2018 року відбулося представлення публічного звіту за 2017 рік заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря.

На початку він коротко охарактеризував стан лісового господарства України. «Звіт Держлісагентства враховує показники, які досягли більше 300 державних лісогосподарських підприємств.  Наше відомство опікується лише 73% лісів держави. І про стан цих лісів ми можемо звітувати», - наголосив Володимир Бондар.

dklg270218

Заступник Голови Держлісагентства спершу надав уточнені дані щодо відтворення лісів у 2017 році, що становить майже 54 тис. га. «Іноді представники громадських організацій звинувачують лісівників у бездіяльності. Звичайно, можливо з аерокосмічних знімків ці маленькі саджанці і не видно, але якщо ви виїдете у наші ліси, то зможете побачити як піклуються та доглядають за ними лісівники. Щоб через 5-10 років ділянки з саджанцями перетворилися у справжній ліс», - підкреслив він.

За словами Володимира Бондаря, у 2017 році вдалося створити нових лісів на площі 1,7 тис. га, однак, через відсутність бюджетного фінансування та ускладненою процедурою отримання земель цей показник не досяг запланованого.

«Частина від загального об’єму лісовідновлення складає природне поновлення, а саме 18,5 тис. га. Це пояснюється прийнятим курсом на поетапний перехід від суцільних до поступових та вибіркових систем рубок, як це відбувається в європейських країнах. Наприклад, такі області як Львівська та Івано-Франківська з минулого року першими започаткували такий перехід», - наголосив заступник Голови відомства.

Він також звернув увагу на те, що через збільшення санітарних рубок, які відбуваються задля недопущення поширення «біологічної пожежі» в лісах, викликаною масовим поширенням короїдів, - припиняється заготівля деревини в порядку рубок головного користування.

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на проблему порівняння законних рубок з незаконними. «Дуже часто, коли люди бачать планову заготівлю деревини на певній ділянці, то одразу говорять, що це незаконна рубка. Тому ми закликаємо всіх – перевіряйте інформацію», - сказав він.

Для можливості перевірки забезпечено оприлюднення на офіційних веб-сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства постійних лісокористувачів інформації про перелік лісових ділянок, відведених для проведення рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов'язаних і не пов'язаних з веденням лісового господарства. Окрім того, висвітлюється інформація про проведення санітарних рубок.

«На офіційному веб-сайті Держлісагентства діє рубрика «ВІДКРИТІ ДАНІ». Кожен може ознайомитися з реєстрами лісорубних квитків, які видаються для здійснення рубок у лісах, знайти інформацію щодо сертифікованих лісів, ознайомитися з планами лісонасаджень лісогосподарських підприємств, які належать до сфери управління відомства. А також перевірити легальність походження лісопродукції», - повідомив Володимир Бондар.

dklg270218 1

Як один із методів підтвердження невиснажливого для природи лісокористування, заступник Голови відомства навів приклад запровадження лісової сертифікації, яку проводять незалежні аудитори.

«В Україні достатньо високий процент сертифікованих лісів за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (FSC). На сьогодні сертифіковано майже 4 млн га лісів або майже 40%. Наявність сертифікату підтверджує високий рівень ведення лісового господарства. Процес сертифікації є добровільним і досить коштовним, але роботи у цьому напрямку будуть продовжені», - наголосив він.

Також Володимир Бондар розповів про заходи зі збереження біорізноманіття. «У лісах, підпорядкованих Держлісагентству, створено майже 3,3 тис. територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 1,3 млн га. Заповідність підпорядкованих лісів становить 16,4%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна», - підкреслив заступник Голови відомства.

dklg.kmu.gov.ua

Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2018!

23 лютого відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. 

На колегії розглянуто ряд важливих питань діяльності підприємств управління.

23022018 k1

З першого питання порядку денного виступив перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, який розповів про основні плани лісовідновлення державних лісогосподарських підприємств на 2018 рік. Він відмітив, що всі держані лісогосподарські підприємства управління склали проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік, які були розглянуті та схвалені лісокультурною радою при Львівському ОУЛМГ.

Загальні обсяги відтворення лісів на 2018 запроектовані на площі 2124,7 га. Зокрема створення лісових культур на площі 991,4 га ( 47 %) та природне відновлення на площі 1133,3 га ( 53 % ). 

Для створення лісових культур 2018 року восени 2017 року проведено підготовку ґрунту на площі 325 га, що становить 33 % від загального обсягу садіння лісових культур.

Ярослав Целень звернув увагу директорів підприємств на залучення місцевих громад, представників громадських організацій, ЗМІ, органів місцевого самоврядування до виконання робіт з лісовідновлення та в реалізації заходів Акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках».

23022018 k2

Підводячи підсумки з даного питання, Анатолій Дейнека зазначив, що лісівники до цього питання мають підійти з професійної точки зору та забезпечити відтворення лісів, та надати суспільству повну інформацію про стан лісовідновлення. Для покращення лісокультурного виробництва голова колегії запропонував провести інвентаризацію наявних об’єктів постійної лісонасіннєвої бази, із залученням фахівців і науковців Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІгірліс. Також було наголошено на якісному проведенні лісокультурних робіт в стислі агротехнічні терміни.

Наступним розглянуто питання про результати роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ у 2017 році. Головний спеціаліст – аудитор Федчишин В.В. повідомив, що проведено аудити діяльності окремих державних підприємств, що входять до сфери управління Львівського ОУЛМГ, а саме: ДП "Дрогобицький лісгосп", ДП "Радехівське ЛМГ", ДП «Сколівський лісгосп», ДП «Львівський ЛСНЦ» щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства.

23022018 k3

На колегії також обговорено питання про міжнародну діяльність Львівського ОУЛМГ та підвідомчих підприємств. У виступі головного спеціаліста відділу лісового господарства Шаваринської Х.В. відмічено, що у 2017 році відбулось знайомство та обмін досвідом лісівників Львівщини з досвідом лісорозсадницького виробництва Польщі та Латвійської Республіки. Зокрема, відповідно до Програми співробітництва Україна-Латвія в галузі агропромислового комплексу у 2018 році передбачено навчання спеціалістів ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Очікуваним результатом є реалізація проекту будівництва контейнерного лісового розсадника з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в ДП «Львівський ЛСНЦ». 

Окрім цього, лісівники Львівщини у 2017 році відвідали лісопромислові виставки Швеції, Польщі та виробничі фірми Австрії та Угорщини, де мали можливість ознайомитись з найновішими тенденціями розвитку лісової галузі, налагодити та встановити контакти з виробниками сучасної лісогосподарської та лісопромислової техніки.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.