Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

Лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ розглянула проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік

19022018 lkr31

19 лютого 2018 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ». До складу лісокультурної Ради входять науковці Національного лісотехнічного університету України проф. Гузь М.М., та проф. Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники лісового відділу управління. Відкрив засідання голова лісокультурної Ради - перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П.

19022018 lkr2

На засіданні лісокультурної Ради було розглянуто проекти лісових культур 15 державних лісогосподарських підприємств загальною площею 991,4 га та проекти природного поновлення загальною площею 1133,3 га на 2018 рік.

19022018 lkr2 3

Широке їх обговорення дозволяє найефективніше використати потенціал лісокультурної площі. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи, їхні зауваження та пропозиції завжди знаходять своє втілення на практиці.

19022018 lkr 4

Після рецензування лісокультурною Радою проектів лісових культур та природного поновлення із врахуванням пропозицій та поправок, відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 року №18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ», зведені відомості проектів лісових культур та природного поновлення будуть висвітлені на офіційному сайті Львівського ОУЛМГ та на сайтах державних лісогосподарських підприємств.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Проведено перевірку знань працівників лісгоспу з питань охорони праці.

IMG 1589

15 лютого 2018 року у свято Стрітення господнього, відбулося навчання та перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб ДП «Бібрський лісгосп» (всього 53 працівників – керівники структурних підрозділів, помічники лісничих і майстри лісу).

У вступному слові директор ДП «Бібрський лісгосп» Борщ В.Б. подякував присутнім за плідну роботу без травматизму у 2017 році. Він закликав працівників адекватно реагувати на виклики сьогодення, які стоять перед лісогосподарською галуззю, підвищувати свій кваліфікаційний рівень та дотримуватись вимог безпеки праці на виробництві.

IMG 1598

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Курило В.М. який розказав про нововедення з питань розробки та затвердження інструкції з охорони праці, про зміни до нормативних актів з питань охорони праці.

Головний спеціаліст відділу лісових ресурсі машин та технологій Львівського ОУЛМГ Степанишин В.М. обговорив основні причини настання нещасних випадків які сталися з працівниками галузі у 2017 році.

IMG 1593

Головний інженер ДП «Бібрський лісгосп» Війтович І.І. нагадав присутнім основні вимоги Системи управління охороною праці та ризиками, яка функціонує на підприємстві. Основний акцент було зроблено на основних виробничих ризиках для працівників лісового господарства, розслідуванні інцидентів, виявлення небезпек, оцінювання й усунення неприйнятних ризиків на робочих місцях, профілактиці виробничого травматизму.

Головний лісничий ДП «Бібрський лісгосп» Пилипів М.І. звернув увагу на дотриманні вимог пожежної безпеки в лісі, боротьбі з браконьєрством та незаконними рубками.

Працівники підприємства мали можливість задати свої питання комісії з перевірки знань та отримати фахові відповіді.

Після цього, було проведено перевірку знань працівників ДП «Бібрське лісове господарство» з питань охорони праці щодо знання нормативно-правових актів з охорони праці.

IMG 1607

Усний іспит засвідчив обізнаність і підготовку працівників підприємства, що є передумовою належної організації виробничого процесу, ефективності функціонування на підприємстві Системи управління охороною праці та ризиками.

Головний спеціаліст з охорони праці

Войцехівський М.М.

Браконьєрством промишляють дорослі і діти

В ході проведення рейду мисливствознавцями Бібрського лісгоспу Дзяним А.М. та Гузаром Р.В. 12 лютого 2018 року в мисливських угіддях лісгоспу поблизу с. Розсохи Перемишлянського району було виявлено двох підлітків. Побачивши працівників лісгоспу підлітки кинулись навтіки, однак були затримані.

Пройшовши по свіжих слідах із затриманими до лісу, працівники лісгоспу виявили 7 свіжопоставлених пасток на звіра. Петлі були поставлені досить професійно, що свідчить про те, що це не перші пастки в їхньому промислі.

В ході розмови затримані зізналися, що це їхніх рук справа.

Затриманими виявилися жителі с. Розсохи , які навчаються в 9 та в 10 класах Осталовицької загальноосвітньої школи.

Прикро, що молоді люди ще змалку, замість того щоб охороняти та берегти природу і тих хто живе там, ідуть та свідомо знищують все живе, що попадає на їхньому шляху, не шкодуючи ні зайця, козулі чи лисиці, які в цей час вже чекають потомства. Не усвідомлюють, що за це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а за скоєне доведеться відповідати.

Головний лісничий Пилипів М.І.

IMG 20180212 145439

IMG 20180212 145621

 

Комітет ВРУ рекомендував доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства

13 лютого, у Львові відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин щодо реформування лісового господарства України.

13022018 oda2

Комітет ухвалив рішення з стратегічних питань розвитку лісового господарства України, яким рекомендовано Кабінету Міністрів доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства і створити програмний документ, який забезпечить сталий розвиток лісової галузі.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що ключовим в Указі Президента ”Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природо-заповідного фонду” є децентралізація у розвитку лісової галузі.

13022018 oda

“Стратегія розвитку лісової галузі повинна бути єдина і їй повинні підпорядковуватись усі, хто є дотичний до лісового господарства. Ключова річ відображена в Указі Президента від 21 листопада минулого року - децентралізація у розвитку лісової галузі. Якщо на сьогодні територіальні громади мають більше повноважень, території в рамках єдиної стратегії повинні мати можливості, які відповідають специфіці для кожної області. Лісовий сектор економіки області потужно розвивається, 25% всього експорту Львівщини - це експорт лісового сектора. За останній рік на території області державні лісові господарства відкрили 4 нові переробки. Сьогодні на Львівщині у лісовій галузі задіяно 10 тисяч людей, які мають стабільний дохід і нам треба зберегти це. Завдяки працівникам правоохоронних органів ми суттєво зменшили обіг незаконних вирубок, сьогодні Державне лісове господарство на 100% в електронному еквіваленті має обіг деревини”, - зазначив Олег Синютка.

Під час засідання начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека зазначив, що стратегія реформування повинна не допустити приватизацію лісів.

13022018 oda3

“Перше, що потрібно, це закон Про національну лісову політику, де мають бути закріплені принципові підходи в лісовому господарстві, а саме недопущення приватизації лісів. Приватна власність може бути, але тільки шляхом створення нових лісів на приватних землях”, - наголосив Анатолій Дейнека.

Відтак, напрацьовані рішення під час засідання повинні забезпечити сталий розвиток лісової галузі.  

Львівське ОУЛМГ

В угіддях лісгоспу проведено зимовий облік мисливської фауни

kabanОблік мисливської фауни є обов’язковим для всіх користувачів мисливських угідь  і проводиться щорічно після завершення сезону полювання.

В мисливських угіддях ДП «Бібрський лісгосп», згідно наказу Львівського ОУЛМГ «Про проведення обліку мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів і птахів у 2018 році та опрацювання проектів лімітів користування мисливських тварин державного мисливського фонду у сезоні полювання 2018/2019 року» від 04.01.2018 року №3, в лютому місяці проведено зимовий облік мисливської фауни.

Облік фауни в мисливських угіддях лісгоспу проведено з дотриманням вимог чинного законодавства України за участі представників Львівського ОУЛМГ, лісової охорони лісгоспу та мисливців.

IMG 20180210 165622Облік проведено з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності та санітарного стану тварин в угіддях тощо.

Особлива увага приділена місцям перебування диких кабанів, у зв’язку з виявленням на території сусідніх областей африканської чуми свиней.

Облік мисливської фауни проведено методом шумового прогону на пробних площах.

В результаті проведеної роботи в мисливських угіддях лісгоспу обліковано 105 козуль, 21 кабан, 152 зайця, 124 сірої куріпки.

На підставі результатів обліку сформовано проект лімітів використання парнокопитних, а саме 5 голів кабана, 14 голів козулі, проект пропускної спроможності угідь під час полювання на зайців в кількості 34 голови, в мисливському сезоні 2018-2019 років.

Прес-служба лісгоспу

Реформа у лісовому господарстві буде успішною тоді, коли її підтримує переважна більшість працівників галузі, - Володимир Бондар

11ts212 1

Відповідно до висновків наших європейських колег реформа у лісовому господарстві буде успішною тоді, коли її підтримує не менше 80% працюючих у галузі. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час з’їзду Товариства лісівників України, який відбувся у Національному університеті біоресурсів та природокористування.

«Сьогодні лісова галузь стоїть на порозі суттєвих змін і від виваженої позиції на всіх рівнях у галузі та в суспільстві залежить майбутнє лісового господарства та екологічна стабільність держави», – підкреслив Володимир Бондар.

Він зазначив, що питання реформування та розвитку лісового господарства обговорюється вже останні два роки. «За пропозицією Громадської Ради при Держлісагентстві було розпочато роботу з підготовки Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства, яка є рамковим документом та  передбачає шляхи виходу із кризової ситуації у короткостроковій перспективі. При розробці Стратегії Держлісагентства ми мали нагоду врахувати точку зору різних зацікавлених сторін. Проект Стратегії був виставлений на громадське обговорення, пройшов обговорення на розширеній виробничій нараді Держлісагентства, Колегії Держлісагентства та Громадській Раді», – розповів заступник Голови відомства.

56555 768x440

За його словами, для виходу з кризової ситуації та з метою захисту інтересів суспільства і забезпечення сталості розвитку Держлісагентство прописало в проекті Стратегії основні беззаперечні принципи/запобіжники, на яких повинно базуватись лісове господарство. Серед іншого це: недопущення приватизації лісів або надання їх у концесію визнання багатофункціональності лісового господарства визначення поняття лісового господарства, яке апріорі повинне включати заготівлю деревини та реалізацію заготовленої продукції збереження державної структури управління лісовим господарством віднесення лісового господарства до пріоритетних галузей економіки організація ринку деревини в Україні у відповідності до міжнародних стандартів та договорів, які підписані та ратифіковані державою

«Сталий розвиток лісового господарства не можливий без ґрунтовного законодавчого та нормативного підґрунтя. Проект Стратегії Держлісагентства містить перелік нормативно-правових актів, які регламентують різні аспекти ведення лісового господарства та потребують термінової розробки чи удосконалення. І ми вже розробили ці документи та незабаром представимо їх на виїзному засіданні аграрного Комітету Верховної Ради України», – повідомив Володимир Бондар.

Також він поінформував учасників З’їзду про розподіл функцій у лісовому господарстві при реформуванні. Зокрема, як розповів заступник Голови відомства, законодавчо всі функції управління розділені – Мінагрополітикиформує лісову політику (і навіть якщо Держлісагентство, відповідно до повноважень, готує проекти документів, їх остаточна версія залежить від Міністерства), Мінприроди відповідає за контроль за додержанням природоохоронного законодавства в усіх лісах держави та погоджує ліміти використання лісових ресурсів і плани ведення лісового господарства, а підприємства ведуть лісове господарство. Роль Держлісагентства, як центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у галузі лісового господарства та органу управління майном, у цьому плані, серед іншого, полягає у здійсненні саме відомчого контролю та координації діяльності державних лісогосподарських підприємств з метою підтримки належного рівня ведення лісового господарства.

9998 2

«Тому пропозиція Держлісагентства щодо реформування інституційної структури ґрунтувалась на трьох основних моментах. По-перше, передача функцій держлісохорони від державних лісгоспів на рівень територіальних органів Держлісагентства. На підприємствах Держлісагентства та інших постійних лісокористувачів функціонуватиме лісова охорона без статусу правоохоронного органу, але з правом складання протоколів та лімітованими правом розгляду справ про адміністративні правопорушення, про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Хочу наголосити, що Держлісагентство не має наміру забрати контрольну функцію у Мінприроди, вони як здійснювали нагляд та контроль за всіма постійними лісокористувачами та власниками лісів, так і будуть це робити і в подальшому», – зазначив Володимир Бондар.

Також він розповів, що для відокремлення господарської функції пропонується створення Держлісагентствомоб’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств. При цьому державні лісгоспи залишаються юридичними особами державної власності, що відповідає вимогам Указу Президента України від 21.11.2017 № 381 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».

«Створення таких об’єднань допоможе у координації діяльності підприємств та знизить ризик втручання у господарську діяльність. Делегування повноважень включатиме, серед іншого, організацію лісовпорядних робіт, інвентаризації та моніторингу лісів, розроблення та реалізації проектів будівництва, в тому числі лісових доріг; координацію діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів (створення розсадників, запобігання великим пожежам, боротьби з вітровалами тощо), охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проектів», – повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Третім принципом, за його словами, є розширення повноважень Держлісагентства, у тому числі, щодо реалізації державної лісової політики всіма постійними лісокористувачами та власниками лісів.

999810 3

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на те, що в проекті Стратегії Держлісагентства виокремлено питання фінансування лісового господарства. Зокрема, передбачено державне фінансування, яке існує в усіх країнах Європи, та створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

«Однак, лісогосподарські підприємства Сходу та Півдня України вкрай потребують державної підтримки вже зараз, вони не можуть чекати поки запрацює Фонд. Тому нам вкрай важливо отримати підтримку Уряду  у питанні перерозподілу видатків, які передбачені Мінагрополітики держбюджетом на 2018 рік на потреби лісового господарства», – підкреслив заступник Голови відомства.

Під час з’їзду Товариства лісівників України відбулися вибори нового Голови Товариства. Ним став завідувач кафедри дендрології та лісової селекції Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІП Юрій Марчук. Почесним Головою став колишній Міністр лісового госопдарства України ВалерійСамоплавський.

Також З’їзд ухвалив Резолюцію та Звернення до Президента України і Прем’єр-міністра України. У цих документах висловлена позиція щодо шляхів реформування лісової галузі та підтримано проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства, який розроблений робочої групою при Держлісагентстві. Таким чином, лісівники з усієї України підтримали реформу лісової галузі, запропоновану Державним агентством лісових ресурсів України.

Держлісагентство

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.