Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

ДО ВІДОМА УЧАСНИКІВ РИНКУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ!

ЛЬВІВСЬКЕ ОУЛМГ ПОВІДОМЛЯЄ, ЩО 16 ЛЮТОГО 2018 РОКУ БУДУТЬ ПРОВОДИТИСЬ ДОДАТКОВІ АУКЦІОННІ ТОРГИ НЕОБРОБЛЕНОЮ ДЕРЕВИНОЮ ЗАГОТІВЛІ ПЕРШОГО КВАРТАЛУ 2018 РОКУ ДЕРЖАВНИХ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ. ТОРГИ ПРОВОДИТИМЕ ТБ «ТСБ «ГАЛКОНТРАКТ».

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО УЧАСТІ У ТОРГАХ ПРОХАННЯ ЗВЕРТАТИСЬ НА САЙТ БІРЖІ.

ПОДАЄМО ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТОРГІВ ТОВАРНОЇ БІРЖІ.

auk torgy derevynoy 2017

ШАНОВНІ ПАРТНЕРИ, УЧАСНИКИ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ !

ТОВАРНА БІРЖА «ТОВАРНО-СИРОВИНА БІРЖА «ГАЛКОНТРАКТ» ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВИХ АУКЦІОННИХ ТОРГІВ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 1 КВАРТАЛУ 2018 РОКУ ДЕРЖАВНИМИ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ ЛЬВІВСЬКОГО ОУЛМГ.

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ ТОРГІВ 16.02.2018.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ТА АУКЦІОННИХ ТОРГІВ: М.ЛЬВІВ, СТРИЙСЬКИЙ ПАРК 14, В ПРИМІЩЕННІ КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛУ ЛЬВІВСЬКОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ.

Аукціонні торги з продажу необробленої деревини будуть проводитися у 2 етапи.

1 етап : аукціон у форматі електронних торгів

Для прийняття участі в аукціонних торгах в електронній формі учасники додатково мають пройти процедуру реєстрації в електронній торговій системі.

Реєстрація учасників електронних торгів – з 07.02.18 по 14.02.18.

Для вирішення технічних питань роботи торгівельного майданчика рекомендуємо Вам звернутися в технічну підтримку: +380674039645;+380506992137

2 етап : аукціонні торги з голосу

Реєстрація учасників торгів з голосу – 16 .02. 18 , з 10.00 до 10.50 .

Початок аукціонної сесії – 11.00.

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

КОРИСТУВАЧІ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ОБЛАСТІ ПРИСТУПИЛИ ДО ОБЛІКУ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ

Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 79, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ. Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони.

У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території господарства.

kosulya 2018

Фауна Львівщини багата на різні види дичини. Їх видове розмаїття в мисливських угіддях Львівщини відоме, а саме: обліковано 71 вид ссавців та 199 видів птахів. Багато з них є об’єктами полювання, але мисливське значення мають тільки 26 видів, з них є 16 видів на яких дозволено полювати. У наших лісах оселені: олені, лані, кабани, козулі, - а також борові птахи такі, як: глушці, тетеруки, орябки а також голуби дикі. Окрім того є і червонокнижні представники фауни, яких налічується понад 30 видів, водяться зубри, лосі, ведмеді, рисі, коти лісові, видри, норки європейські та багато видів птахів, на яких полювання заборонено. 

Для того, щоб полювати наступного сезону, необхідно допомогти дичині перезимувати та порахувати скільки звірів залишилося після сезону полювання в угіддях господарства. Результати обліку будуть опрацьовані і перевірені спеціалістами управління та зведені в розрізі користувачів області тому, що на підставі результатів обліків розраховуються ліміти та обсяги добування дичини на наступний сезон полювання.

Для успішного проведення обліку фауни Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведено семінар-нараду з усіма користувачами мисливських угідь області. На нараді спеціалістами управління черговий раз було наголошено, щоб облік у наданих в користування мисливських угіддях провести організовано, з дотриманням чинних інструкцій та вимог нормативних актів.


Начальник відділу-головний
мисливствознавець управління

В. Бурмас

Підсумки роботи ДП "Бібрський лісгосп" за 2017 рік.

Державне підприємство “Бібрський лісгосп” – це комплексне господарство, яке займається охороною та захистом лісу, лісовідновленням та раціональним використанням лісових ресурсів.

07022018 bibrka

Лісгосп знаходиться в південно-східній частині Львівської області на території  Перемишлянського – 22765 га, Пустомитівського – 3431 га, Жидачівського – 442 га та Миколаївського – 67 га районів.  Площа лісгоспу - 26705га.

Лісогосподарська діяльність підприємства передбачає першочергове виконання комплексу лісогосподарських робіт, по рубках догляду за лісом, санітарно-оздоровчих заходах, проведення робіт по лісовідновленню та охороні лісів від пожеж та лісопорушень.

Ліси за своїм господарським значенням і розташуванням виконують захисні, водоохоронні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі функції.

Незважаючи на труднощі підприємство завершило рік з хорошими економічними показниками. В 2017 році заготовлено 40,5 тис.кбм деревини. Обсяг реалізації продукції у 2017 році становить 39,4 млн.грн. Поліпшення економічних показників дало можливість збільшити середньомісячну зарплату працівників до 9003 грн., яка в порівняні з 2016 роком збільшилася на 55 відсотків.

Підприємство справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. Протягом 2017 року державним підприємством сплачено до державного та місцевих бюджетів 14,79 млн.грн в тому числі єдиного соціального внеску 3,16 млн.грн. Недоїмка перед бюджетом та заборгованості із сплати єдиного соціального внеску на підприємстві відсутні. Лісгосп немає заборгованості із виплати заробітної плати.

В минулому році підприємством рубками головного користування заготовлено 30,2 тис.кбм., ліквідної деревини

За використання лісових ресурсів до державного бюджету перераховано 1,854 млн. грн. рентної плати та до місцевого бюджету 74 тис.грн. 

Вся заготовлена лісопродукція реалізується на внутрішньому ринку через аукціонні торги.

На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.

Протягом 2017 року рубки формування і оздоровлення лісів проведені на площі 742 га, в тому числі догляд за молодняками - 196 га, вибіркові санітарні рубки на площі 290 га.

З метою попередження пожеж протягом року влаштовано 20 км мінералізованих смуг та проведено 81 км доглядів за існуючими мінсмугами, перекрито 17 позапланових доріг.

Лісовідновлення в 2017 році проведено на площі 122 га, в тому числі садіння лісових культур – 58 га, сприяння природному відновленню лісу - 64 га. Догляди за лісовими культурами проведено на площі 368 га.

Державною лісовою охороною постійно проводиться організація та пропаганда охорони лісу, ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку в лісових масивах.

07022018 b2

З метою недопущення самовільних рубок лісу та попередження лісових пожеж в лісгоспі постійно проводиться патрулювання лісових масивів державною лісовою охороною та рейдовими бригадами.

Працівниками державної лісової охорони в 2017 році проведено 77 рейдів. В ході рейдів було виявлено 33 випадки незаконних рубок. Сума збитків завданих державі становить 68,363 тис.грн.

В лісових масивах встановлено та постійно оновлюється наглядна агітація на природоохоронну та протипожежну тематику.

Створено 4 нових місць відпочинку в Свірзькому, Перемишлянському, Брюховицькому та Суходільському лісництвах, відремонтовано та облаштовано дві діючих зони відпочинку в Романівському та Старосільському лісництвах.

В 2017 році лісгосп продовжив оновлення основних засобів виробництва та покращення умов праці робітників на лісозаготівельних роботах. Так лісгоспом придбано 2 трактори «Білорус». Для вивезення деревини з важкодоступних місць придбано тракторний причеп з гідроманіпулятором.

Придбано 15 бензопил та 2 мотокущорізи. Для проведення лісокультурних робіт придбано спеціальний плуг та лісовий культиватор. Загалом на оновлення техніки та обладнання використано 3290 тис.грн.

Природно-заповідний фонд лісгоспу складається з заказників місцевого значення «Романівський» та «Свірзький» загальною площею 933 га. Порушень природоохоронного законодавства на території заказників в 2017 році не виявлено.

Основними завданнями працівників підприємства на об’єктах природно-заповідного фонду є збереження, досконале вивчення і відтворення різноманітних видів дерев і чагарників, особливо рідкісних і зникаючих та проведення на їх теренах просвітницької освітньо-виховної роботи з юними екологами з місцевих шкіл та шкільних лісництв. 

В лісгоспі вже довгий час функціонують три шкільних лісництва на базі Свірзької, Костенівської шкіл та Перемишлянської школи №2. Учні Костенівського шкільного лісництва «Горицвіт» є постійними учасниками та призерами обласних конкурсів серед шкільних лісництв області.

В 2017 році на обласному конкурсі шкільних лісництв, шкільне лісництво «Горицвіт» Костенівської школи зайняло ІІ загально-командне місце та нагороджено цінними подарунками та грамотами.

Щороку в лісгоспі проходить Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка стала доброю  традицією у лісівників та всіх небайдужих хто любить ліс, вболіває за збереження та примноження природи рідного краю. Паралельно з цією Акцією проходить і місячник благоустрою та озеленення, який відбувається в області.

Основним завданням цих заходів – виховати у громадян, а особливо у молодого покоління шанобливе ставлення до природи, проводити просвітницьку роботу щодо важливості лісу в житті людини, його збереження та відновлення, спонукати жителів наших міст та сіл до благоустрою своїх населених пунктів.

Під час таких заходів спільно працюють лісівники, учнівська молодь, представники органів місцевого самоврядування, громадські організації та всі небайдужі люди.

Лісгосп завжди допомагає садивним матеріалом для озеленення, в порядку благочинної допомоги, школам, церковним громадам, сільським та міським радам, природоохоронним організаціям.

В 2017 році компанією "SGS" в лісгоспі проведений наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства принципам та критеріям ForestStewardshipCouncil® (Лісової Наглядової Ради).

Звіт аудиторів компанії "SGS" засвідчив, що ведення лісового господарства в лісгоспі відповідає «Принципам і критеріям FSC®» і продовжив дію лісового сертифікату SGS-FM/COC-002711 до 2022 року.

Лісгосп не зупиняється на досягнутому, з січня місяця 2018 року відповідно до зміни мінімального розміру заробітної плати підвищив рівень заробітної плати на 16%.

Лісовідновлення заплановано провести на площі 114 га. Для відновлення лісів та ремонту посадок попередніх років заплановано виростити в розсадниках 400 тис. шт. посадкового матеріалу.

Від рубок догляду та рубок головного користування заплановано заготовити 40 тис. куб.м. деревини.

Лісгосп працює над проблемами збереження лісового середовища, створення умов природного лісовідновлення. Вибіркове рубання лісу на засадах наближеного до природи лісівництва, плануємо проводити на площі не менше 70% від загальної площі рубок.

Одним з важливих питань над яким лісгосп працює, це виготовлення правовстановлюючих документів на землі державного лісового фонду. В 2017 році на ці роботи було використано 508 тис.грн, в таких же об’ємах заплановано провести ці роботи і в 2018 році.

Понад 1 млн. гривень заплановано використати на оновлення техніки та обладнання.

Не стоїть лісгосп і осторонь проблем захисту держави від агресора. Лісгоспом постійно надається допомога військовим частинам, які знаходяться на передовій, а також учасникам АТО, їхнім сім’ям, які проживають в зоні діяльності лісгоспу.

По мірі можливості лісгосп допомагає вирішувати і соціальні питання місцевих жителів. Громадянам без обмежень реалізовується дров’яна деревина для опалення житла та ділова деревина для будівництва та ремонту осель. Надається допомога сільським радам, школам, лікарням, а також жителям, які потерпіли від стихійних лих.

Що стосується взаємодії з громадськістю то підприємство і наділі працює прозоро і відкрито. Вся інформація, яка стосується діяльності підприємства розміщується і оновлюється на сайті лісгоспу, проводиться обговорення всіх лісогосподарських заходів з місцевими громадами. З місцевим населенням проводяться масово-роз’яснювальні зустрічі з питань охорони збереження та використання лісових ресурсів, вирішуються соціальні питання.

Лісгосп вдячний всім тим, хто по справжньому любить ліс та цінує працю лісівників і готовий до співпраці, обговорення та вирішення лісівничих питань, які турбують громадськість. 

Головний лісничий М.Пилипів

Збережемо соснові ліси.

Соснові насадження в породному складі Бібрського лісгоспу складають всього 5% від загальної площі, однак проблема всихання соснових насаджень не оминула і наш лісгосп.

Обстеженнями, які проводились спеціалістами Львівського спеціалізованого лісозахисного підприємства спільно з працівниками лісгоспу виявлено 92 га пошкоджених шкідниками соснових насаджень.

IMG 20180125 133905Всихання соснових насаджень – екологічне лихо, яке за останніх кілька років набуло масового поширення.

Основними причинами всихання соснових насаджень є зміна клімату та поширення стовбурних шкідників, зокрема шестизубого та верхівкового короїда.

Для своєчасного оздоровлення лісів всі всихаючі насадження взяті на облік, проведені відводи і лісництва активно проводять заходи по видаленню пошкоджених та сухостійних дерев з соснових насаджень. На даний час вибірковими санітарними рубками пройдено 71% пошкоджених насаджень.

Враховуючи важливість своєчасного проведення оздоровчих заходів плануємо до весни розробити всі осередки шкідників, які були виявлені під час обстеження.

Не оминула проблема всихання соснових насаджень і Романівський ландшафтний заказник місцевого значення.

На підставі матеріалів обстеження спеціалістами лісгоспу проведені відводи в заказнику на площі 3,1 га.

Всі необхідні документи направлені в департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА для отримання дозволу на проведення санітарно оздоровчих заходів та погодження лімітів на вирубку сухостійної та зараженої деревини.

Сподіваємось, що екологи з розумінням віднесуться до цієї проблеми і лісгосп зможе до масового розмноження шкідників оперативно прибрати сухостійні та заражені дерева в заказнику.

На світлинах всихання сосни в заказнику.

Головний лісничий М.Пилипів

IMG 20180125 135318

IMG 20180126 142739

IMG 20180125 134436

Необхідно активізувати роботи з оформлення речових прав на землі, що надані в постійне користування державним лісгоспам, - Володимир Бондар

26992741 1175659475903373 8581935756186313508 n

Необхідно активізувати роботи з оформлення речових прав на землі, що надані в постійне користування лісогосподарським підприємствам. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час колегії Держлісагентства про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств лісогосподарської галузі за 2017 рік.

Одним із питань засідання колегії було обговорення стану ведення лісового господарства.

«Правовстановлюючі документи на землю (речові права на земельні ділянки) оформлені на 3,6 млн га, що становить 47%. Окрім того, на земельні ділянки загальною площею 1,5 млн га (20%) укладено договори на виготовлення документів», - повідомив Володимир Бондар.

Він зазначив, що загалом великі обсяги робіт з виготовлення документів виконані в УкрНДІЛГА, Чернігівському, Житомирському, Хмельницькому, Рівненському, Вінницькому облуправліннях лісового та мисливського господарства.

«За 2017 рік правовстановлюючі документи виготовлені на площу 134 тис. га. Найбільше виготовили документів Рівненське, Волинське і Вінницьке облуправління. Однак, хочу звернути увагу начальників всіх інших обласних управлінь на неналежну роботу в цьому питанні. Оформлення правовстановлюючих документів на землі є дуже важливим. Ви та директори лісгоспів мають віднестися до цього з повною відповідальністю. Розумію, що інколи виникають певні питання з органами місцевого самоврядування, однак це ваше завдання вирішувати ці питання», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар також зазначив, що минулий рік, як і два попередніх, був надто складним внаслідок критичної ситуації з бюджетним фінансуванням. Це не дозволило низці лісгоспів південних та східних областей у повному обсязі виконати заходи, пов’язані з розширеним відтворення лісів та їх охорони.

26907100 1175659539236700 5077582185440068260 n

«Одним з основних завдань Держлісагентства є лісовідновлення та лісорозведення. У минулому році облуправління лісового та мисливського господарства забезпечили виконання завдань з відтворення лісів на площі 53,2 тис. га та відновили ліси на минулорічних зрубах. Висівання і садіння лісу на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 34,7 тис. гектарів, що становить 110% до річного завдання. Завдання зі створення нових лісів виконано на 95% (1,7 тис. га), що пов’язано, як я вже зазначив, з неможливістю його виконання на Півдні та Сході України. Окрім того, до лісовідновлення зараховано 18,5 тис. га природного поновлення, що становить 100% до річного завдання», - повідомив заступник Голови відомства.

Також лісівники обговорили питання роботи лісогосподарських підприємств у зв’язку з дією Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Володимир Бондар повідомив, що наразі розпочата співпраця з Мінприроди щодо напрацювання алгоритму дій. 

dklg.kmu.gov.ua

В лісгоспі продовжується підгодівля звірів

З пониженням температури повітря та значними сніговими опадами зросла потреба представників фауни  в підгодівлі.

Лісовою охороною Свірзького лісництва  на протязі весняно – літнього періоду 2017 року було заготовлено 300 штук вівсяних снопиків, 800  штук кормових віників та пів тони сіна. Також підприємством проведено закупівлю 1 т  пшениці.

Слід відмітити, що підгодівля  фауни проводилась практично на протязі всього  минулого року, однак в літньо – осінній період норма викладки кормів була мінімальною, оскільки в цей період для козуль та кабанів є достатньо природних кормів. В цей період року проводилась викладка в основному зернових та солі. Ці заходи спрямовувались на те, щоб знизити пошкодження сільгоспугідь дикими тваринами.

Однак з  настанням  сталого снігового покрову та значним пониженням температури повітря,  потреба звірів в підгодівлі різко зросла. Лісовою охороною Свірзького лісництва проводиться викладка кормів в годівниці та підгодівельні майданчики, які активно відвідуються звірами.

Прес-служба лісгоспу

IMG 2802

IMG 20180122 15105

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.