Ласкаво Просимо

prapor1

Корисні посилання

 15151

dklg1

ban3

ban2

lvivlis

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РДА

 

https://ic.fsc.org/

 

ДП «Бібрський лісгосп» повідомляє, що має можливість реалізувати насіння модрини європейської.

Контактний телефон 0674532282 Мирослав Іванович

 

 

 

Рада лісового сектору

215x345 5ac3936e4c16c

В рамках виставки «Деревообробка 2018», що відкрилась у м. Львові 23 травня під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА відбулось засідання Ради лісового сектору.

На порядку денному стояли наступні питання:

1. Про реалізацію рейтингу деревообробних підприємств Львівської області.

2. Про проблеми розвитку лісового господарства Львівщини.

3. Про раціональне використання відходів з деревини.

4. Про підтримку та просування експорту Львівщини.

По першому питанні презентацію зробив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Филипів Р. С. Ним було зазначено, що розроблений раніше департаментом механізм рейтингування деревообробних підприємств у ході обговорення не зазнав суттєвих змін. Формула, яка була запропонована підтримана усіма учасниками обговорення. На основі цього встановлено Топ-30 підприємств Львівщини.

Потрібно розробити механізм заохочувальних кроків, які б стимулювали усі деревообробні підприємства легалізувати своє виробництво. Над цим і працює департамент.

По другому питанні виступи голова ГО «Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Когут М. В., який основний акцент зробив на високих цінах на сировину, яку виставляють державні лісогосподарські підприємства Львівщини, для переробників деревини. Він вважає, що існуючі ціни є занадто високі і вони повинні бути відкориговані або до аукціонних торгів, або під час них.

Заступник начальника Львівського ОУЛМГ Громяк Ю. О. зазначив, що лісогосподарські підприємства уже на протязі трьох кварталів цін на сировину не змінювали. Усі ціни, що зараз присутні на ринку сформовані внаслідок проведення аукціонних торгів. На третій квартал ситуація залишається така ж. Більшість підприємств залишили стартові ціни на аукціон третього кварталу ті самі, по яких була реалізована деревини на попередніх торгах.

Окрім того, посилання на те, що у Львівській області найвищі ціни на лісопродукцію порівняно з усіма областями не відповідають дійсності. Громяк Ю. навів порівняння цін на основні види сортиментів по областях, які підтвердили те, що ціни на Львівщині у державних лісгоспах є на рівні з іншими підприємствах сусідніх ресурсних областей. Усі дані можна отримати в обласному управлінні.

По третьому питанні доповів президент Українського Пелетного Союзу Коломийченко М. В. Було підняте питання використання лісосічних відходів для потреб енергетичного ринку. На жаль, основна маса лісосічних відходів на даний момент не використовується.

Це підтвердили і представник Львівського ОУЛМГ і ДЛГП «Галсільліс». Потрібно відпрацювати механізм залучення лісосічних відходів у виробництво.

По четвертому питанні Филипів Р.С. розказав про роботу, яку проводить Львівська ОДА у плані підтримки та просування експорту Львівщини. Віце-президент Львівської торгово-промислової палати п. Коруд В. Б. відмітив роль ТПП у цьому напрямку.

Перший заступник Львівської ОДА Замлинський Р. Т. підсумував роботу Ради лісового сектору та поставив відповідні завдання для підготовки наступного засідання.


Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

Опубліковано Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років

22 травня в Офіційному віснику України опубліковано та вступили в дію Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років.

Відповідний наказ Мінагрополітики від 07.05.2018 № 232 «Про затвердження Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років», зареєстрований в Мін'юсті за № 589/32041 від 14.05.2018.

Зазначимо, що Ліміти затверджуються відповідно до вимог частини першої статті 16 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» з метою раціонального використання державного мисливського фонду.

dklg.kmu.gov.ua

Лісівники вживають всіх заходів для боротьби з масовим всиханням лісу, - Володимир Бондар

За останніми даними, площа заселених шкідниками соснових лісів, підпорядкованих Держлісагентству, сягає майже 350 тис. га. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час виїзної наради з питань напрацювання попереджувальних заходів по боротьбі зі шкідниками та хворобами лісу.

Нарада організована Держлісагентством спільно з Товариством лісівників України.

«В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов'язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод. У зв'язку з цим, дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами», - розповів Володимир Бондар.

За його словами, перші осередки усихання соснових лісів були зафіксовані в Україні у 2011 році в Житомирській області. За даними 2015 року межа осередків усихання посунулася в північно-західному напрямку. Ще через рік соснові насадження практично всіх північно-західних областей вже були пошкоджені. У кінці 2017 року усихання сосни, у наслідок атаки шкідників, було виявлено в центральних областях України. Весняне обстеження 2018 року показало, що ці осередки поширилися також у лісостеповій зоні, зокрема, на Лівобережжі.

Наразі, осередки масового усихання охоплюють Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують поширюватися.

«Є декілька факторів, які сприяють поширенню короїдів та всиханню. Зокрема, це неспроможність існуючої в Україні системи оздоровчих заходів у лісах забезпечити ефективне запобігання поширенню осередків масового розмноження верхівкового короїда. Чинні Санітарні правила дозволяють вибірковими санітарними рубками вилучати лише сухостій», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Проте, за його словами, вибіркові санітарні рубки є ефективними лише на початковій стадії спалаху масового розмноження короїдів.

«У повністю всохлому дереві короїдів немає. Вони дуже швидко перелітають та заселяються в здорове дерево. І якраз в цей час потрібно встигнути прибрати це вже заражене дерево з лісу, щоб короїд не перелітав далі. Але й в цьому є проблема — так званий період тиші з 1 квітня до 15 червня. Взагалі заборонені будь-які санітарно-оздоровчі заходи. Цей період сприяє поширенню короїдів. А ми нічого вдіяти не можемо», - підкреслив Володимир Бондар.

Також він наголосив на тому, що необхідно якнайширше пояснювати суспільству необхідність боротьби зі шкідниками лісу.

«Крім зазначених проблем є й похідна. Коли короїд заселяється в дерево, він починає псувати його зверху до низу. Тому і назва у нього “верхівковий”. Під корою це дерево починає синіти зверху до низу. А коли лісівники встигають прибрати таке заражене дерево, то інколи виникає нерозуміння у суспільстві. Адже люди бачать свіже зрубане дерево і здоровий пеньок. Хоча, на довжині в 6 метрів сосна вже майже синя, тобто мертва. І про це також потрібно розповідати та показувати, щоб наші громадяни розуміли, що ми не рубаємо здорові дерева під виглядом хворих», - сказав заступник Голови відомства.

Володимир Бондар повідомив, що крім санітарно-оздоровчих заходів, як найефективнішого способу боротьби із масовим всиханням дерев, лісівники спільно з науковцями почали впроваджувати біологічні методи боротьби.

«Для упередження ми розставляємо феромонні пастки. Але вони допомагають лісозахисним підприємствам та науковцям більше у визначенні динаміки поширення шкідників. Однак, не дуже допомагають у боротьбі з ними», - зазначив він.

За словами Володимира Бондаря, днями у Харкові була відкрита лабораторія, передана з Туреччини, для вирощування мурахожуків, які здатні поїдати короїдів.

«Це досить непоганий метод для упередження поширення шкідників. Але він досить довготривалий у часі. Комах потрібно виростити у достатній кількості. І вони зможуть упереджувати поширення короїда на початковій стадії. Тобто ми, лісівники, шукаємо різні шляхи боротьби з усиханням лісу. І нам потрібна в цьому підтримка», - підкреслив Володимир Бондар.

У свою чергу, Голова Товариства лісівників України, завідувач кафедри дендрології та лісової селекціїНУБіП України Юрій Марчук зазначив, що нині, за чинними нормативно-правовими актами, є можливість відводити у суцільні санітарні рубки лише вже повністю всохлі та остаточно згублені дерева.

«За діючими Санітарними правилами, провести в таких насадженнях суцільну санітарну рубку непросто. Потрібна купа погоджень. Короїд тим часом розвивається, вилітає і готовий заселяти нові дерева. Українські лісівники мають право проводити суцільні санрубки на ділянці, де повнота живих дерев становить менше 0,1. Тобто, оперативне вилучення свіжозаселених шкідниками дерев за чинним законодавством є неможливим», - наголосив Юрій Марчук.

Він підкреслив, що втрата сосни як головної деревної породи лісів завдасть Україні ще й значних економічних збитків, які в майбутньому можуть сягнути десятків мільярдів гривень.

Народний депутат України, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Дирів наголосив, що проблема з масовим всиханням лісів дійсно велика і її необхідно вирішувати.

«Безпосередньо у лісі ми побачили масштаби катастрофи. Це дійсно не вигадки лісівників. І нам спільно необхідно боротися з цією бідою. А лісовому господарству потрібно ставати ще більш відкритішимкомунікувати з людьми та пояснювати свої дії», - зазначив він.

Окремо, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар обговорив з учасниками наради питання відновлення площ, які постраждали від всихання.

«На місцях санітарних рубок нам необхідно створювати мішані ліси. Не можна на тому місці, де були зрубані всохлі сосни, знову висаджувати сосни. Необхідно створювати листяно-соснові мішані насадження на усіх без винятку зрубах», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Також учасники наради обговорили необхідні зміни до законодавства та нормативно-правових актів для спасіння українських лісів. Зокрема, необхідність законодавчо ввести в окремих областях та лісових угіддях, вражених масовим усиханням соснових лісів, тимчасовий особливий режим лісокористування і лісозахисту.

Тимчасово і тільки для окремих областей та лісових угідь, де буде введено такий режим, внести зміни до:

- Санітарних правил щодо граничної повноти насаджень, за якої призначають суцільні санатірні рубки, та їхньої мінімальної площі

- Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо оцінки планової діяльності в лісовому господарстві

- Правил поліпшення якісного складу лісів щодо граничної повноти насаджень, призначених у рубки, по формуванню та оздоровленню

- постанови КМУ «Про врегулювання питань відносно спеціального використання лісових ресурсів» щодо встановлення граничних термінів вивезення деревини в лісах, пошкоджених короїдом

- Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» щодо виняткового проведення санітарних рубок у лісах, пошкоджених короїдом, у період масового розмноження диких тварин з 1 квітня до 15 червня

Також учасники наради зазначили, що для проведення робіт з підвищення стійкості та заміни монокультурних лісів на мішані, невразливі до шкідників та змін клімату ліси, необхідно забезпечити їх достатнє і стабільне фінансування. У цьому напрямку доцільно створити Державний фонд розвитку лісового господарства, законопроекти про який вже подано до Парламенту.

Нарада відбулася в Іванківському лісгоспі Київської області за участю представників лісозахисних підприємств та науковців.

Фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/forestUKR/posts/1248662111936442

dklg.kmu.gov.ua

Свято вишиванки в Бібрському лісгоспі

Сьогодні 17 травня українці святкують міжнародний день вишиванки.

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підгрунтя, воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Вже за кілька років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Свято вишиванки закликає кожного українця до абсолютно простого – одягнути вишиванку і піти в ній на роботу, навчання чи в гості.

Такі дії мають глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вишиванка українця супроводжує все життя, згадаймо українську пісню «Два кольори». За повір’ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час такої роботи вони співали пісень, молилися, вірили, що так сорочка стає оберегом.

Вишиванка вважається оберегом від всього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Чоловіки, які збирались у далеку дорогу або на війну завжди брали з собою вишиту сорочку.

Долучились до свята вишиванки і працівники Бібрського лісгоспу. Сьогодні вини прийшли на роботу в українських вишиванках. Різноманіття вишивок захоплює дух.

Приємно є усвідомлювати, що ти є частинкою української нації, яка має тисячолітню історію.

Головний лісничий Пилипів М.І.

IMG 1729

20180517 103103

Ліс буде здоровий.

Ліс є живий організм, він як і людина хворіє, на нього нападають шкідники, хвороби, а інколи не милує і матінка природа. Сильні вітри приводять до вітровалів та буреломів, а зимою ліс потерпає від сніголомів.

Весною біжучого року, спеціалісти Бібрського лісгоспу провели лісопатологічні обстеження та виявили 160 га лісових насаджень, які пошкоджені хворобами, шкідниками, а також кліматичними факторами.

Використовуючи «сезон тиші» - який передбачений Законом України «Про тваринний світ» лісівники Бібрського лісгоспу запросили спеціалістів Львівського спеціалізованого лісозахисного підприємства для огляду пошкоджених насаджень.

Спеціалісти лісозахисного підприємства Зоряна Крілишин та Ярослав Осташук спільно з працівниками лісгоспу оглянули пошкоджені насадження, визначили причини всихання, степінь пошкодження деревостанів та намітили необхідні санітарно-оздоровчі заходи.

Всі обстеження та погодження лісівники планують завершити до закінчення «сезону тиші», щоб з 15 червня приступити до оперативного видалення пошкоджених хворобами та шкідниками дерев, забрати всі сніголоми та вітровали, недопустити розповсюдження шкідників та втрат деревини.

Головний лісничий Пилипів М.І.

20180514 110242

20180514 110522

20180514 110712

20180514 113005

20180514 112504

20180514 113123

1508828947 22552796 1653906144671981 4117132139377725389 n

Навесні відтворено майже 25 тис. га лісу, - Володимир Бондар

Під час весняної лісокультурної кампанії відтворено майже 25 тис. га  лісів на минулорічних зрубах та створено 1,1 тис. га нових лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

«Державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, на 10% перевиконали план з висадки лісу на весну. Також завдяки застосуванню природозберігаючих технологій лісозаготівель  вдається досягати якісного природного відновлення лісу», - наголосив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства повідомив, що цього року у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяла участь безпрецедентна кількість громадян України.

«В акції з висадки лісу, яка досить успішно відбулася у всіх областях, взяли участь понад 30 тисяч школярів та студентів, понад 5 тисяч представників громадських організацій та майже 15 тисяч українців, які працюють в різних сферах. Загалом, більше 50 тисяч осіб. Це своєрідний рекорд. Родини, працівники різних підприємств і просто бажаючі висаджували ліс разом з лісівниками», - наголосив Володимир Бондар.

Нагадаємо, минулого року лісгоспами, підпорядкованими Держлісагентству, відтворено 53,2 тис. га лісів.

dklg.kmu.gov.u

ДП «Бібрський лісгосп»,
вул. В.Стуса, 44, м. Бібрка, Перемишлянський р-н., Львівська обл.. 81220
Тел/факс 03 (263) 4-32-25, Е-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.